tda2030

TDA2030 14W çıkış gücü verir.İki BD911-912 serisi transistör ile güçlendirilen devre 50W a kadar çıkış vermektedir.bu devreyı yaptım ama sonuc alamadm.daha dogrsu devre calısıyo hoparlorden cızırtı gelıyo fakat sesı yukseltmıyo..sorun hakkında bılgısı veya fıkrı olanlardan yardımlarınızı beklıyorum..
sımdıden tesekkur ederım..

Ekli dosyalar

• SAM_0830.jpg
    SAM_0830.jpg
    84.3 KB · Görüntüleme: 28
TDA2030 14W çıkış gücü verir.İki BD911-912 serisi transistör ile güçlendirilen devre 50W a kadar çıkış vermektedir.bu devreyı yaptım ama sonuc alamadm.daha dogrsu devre calısıyo hoparlorden cızırtı gelıyo fakat sesı yukseltmıyo..sorun hakkında bılgısı veya fıkrı olanlardan yardımlarınızı beklıyorum..
sımdıden tesekkur ederım..

http://www.eleccircuit.com/wp-conte...en_comfortably_by_tda2030_and_tip41+tip42.jpg
bu link'deki devreyi mi yaptınız?

ayrıntılı bilgi vermeden bilgi ve fikir talebinde bulunmuşsunuz.devreye kaç volt uyguladınız, beslemeniz nedir,kaç ohm,kaç wat hoparlör bağladınız,girişe hangi kaynakla sinyal uyguladınız,neden soğutucu metal kullanmadınız.bunları bildirmeden nasıl yardımcı olalım canım kardeşim.
yine de ben size olası hataları yazmaya çalışayım.resimde de görüldüğü üzere işçilik konusunda ciddi sıkıntı var.motaj'dan kaynaklanan ve ekranlama (şaseleme) sorunu olduğu açık.giriş ve çıkış kabloları aynı,bu zırıltı olayının bir kısmını açıklar.çıkış entegresi ve transistörleri izalatör ile soğutucuya bağlamalısınız.kullandığınız beslemeye bağlı sorunlar da olabilir.yukarıda belirttiğim bilgileri yazarsanız sorunları daha çabuk giderebilirsiniz.iyi çalışmalar.

BD911-912 ile BD710-709 un bacak bağlantıları aynı mı ?

bu devreyı yıllar önce yaptım çalıştırdım ama uğraşmaya değmez sağlikli çalışmıyor bu devre yüzünden 75 watt bas hoparlorumu patlattım devreyı parçalayıp çöpe attım dahasıda var ilk yaptığımı bir köyun camısıne hibe olarak yapmıştım bir ay filan kullandılar cami imami getırdı cihazı açınca radyo yayını çıkıyor ezan okyunca kayboluyor dıye o arıza benım hatamdı çözdüm 5-6 ay sonra transistorlerı patlamış getırdı bende kurtuluşu transistorlu amfi yapmakta buldum sözün kisası bu devre problemlı komlementer transistorler nekadar sağlikli çalışsa mutlaka hata oluyor voltaj dengesızlığı fılan sorunu detaylı araştırmadım onuda belırteyım birkaç hata verınce sokup attım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri