Anfi Yapma

bekobaba58

Üye
Öncelikle Selamun Aleyküm.Elektronik olarak birşeyler yapmak istediğimden dolayı ve ihtiyaçtan kaynaklı Anfi devresi yapmak istiyorum ama biraz kullanışlı bas-tiz-ses ayarlı gibi güzel birşey yapmak istiyorum.Araba veya evde kullacanagım.Bana kaç wattlık bir devre yapmam gerektiğini ve gereken cizimleri ve elemanları söylemenizi istiyorum. bunun için sizlerin bana yardımcı olmasını istiyorum örnek devreler varsa onların linkini vb .şeyleri benimle paylaşırsanız sevinirim Herkezin yardımlarını bekliyorum.
Forumdada bir çok anfi devresi gördüm fakat neyin ne oldugu kaç watt ne özelliklerde ve elemanlarının neler oldugu belli olmadıgından bu başlığı açtım.
Şimdiden Herkeze Teşekkürler.
Saygılarımla ...

Öncelikle Selamun Aleyküm.Elektronik olarak birşeyler yapmak istediğimden dolayı ve ihtiyaçtan kaynaklı Anfi devresi yapmak istiyorum ama biraz kullanışlı bas-tiz-ses ayarlı gibi güzel birşey yapmak istiyorum.Araba veya evde kullacanagım.Bana kaç wattlık bir devre yapmam gerektiğini ve gereken cizimleri ve elemanları söylemenizi istiyorum. bunun için sizlerin bana yardımcı olmasını istiyorum örnek devreler varsa onların linkini vb .şeyleri benimle paylaşırsanız sevinirim Herkezin yardımlarını bekliyorum.
Forumdada bir çok anfi devresi gördüm fakat neyin ne oldugu kaç watt ne özelliklerde ve elemanlarının neler oldugu belli olmadıgından bu başlığı açtım.
Şimdiden Herkeze Teşekkürler.
Saygılarımla ...

Elektronik konusunda daha yeniyseniz . TDA-7377-2004-2005-2052-1554 serisi ile basit bir amfi devesi (10w-30w aralığında ) kurmanızı öneririm . Bu devrelerin çıkış gücü küçük olsa da alacağınız verim ilk başta yeterli olucaktır. Daha sonra mantığını kavradığınız zaman yüksek güçteki amfi yapımları sizin için daha kolay olucaktır.
iyi çalışmalar

Öncelikle entegre tip amplifikatörleri deneyerek başlayabilirsin. sitede birçok devre mevcut biraz bakarsan kendine uygun devre bulabilirsin.

tda 7377 çift kanal kullanılarak çok sade bir sistem kurulabiliyor. 2x30 watt güce sahip. ben bu entegreyi aldım deneyeceğim elimde tda2004r vardı galiba yaktım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri