creative cs 120 ses sistemin de açma kapama düğme sorunu

asucan

Üye
ses sistemindeki açma kapama düğmesi tutmuyor bu düğmeyi nasıl iptal edip direk fişe takılınca çalışmasını sağlayabilirim 12 pinli bir swich anahtar tipinde bir kaç yerinden birbirine şaseledim ama sonuç alamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

ses sistemindeki açma kapama düğmesi tutmuyor bu düğmeyi nasıl iptal edip direk fişe takılınca çalışmasını sağlayabilirim 12 pinli bir swich anahtar tipinde bir kaç yerinden birbirine şaseledim ama sonuç alamadım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

resim yüklersen yardımcı olalım.

2013-10-31 23.181.JPG2013-10-31 22.59.10.jpg2013-10-31 23.18.50.jpg
Sayın Hakan bey burda nereyi lehimlemem lazım ki
açma kapama düğmesi devre dışı kalsın ayrıca ilginiz için teşekürler

Anhtr.png

Bence gayet açıklayıcı cevap bu kadar basit ;) kolay gelsin.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 13711Ekli dosyayı görüntüle 13712Ekli dosyayı görüntüle 13713
Sayın Hakan bey burda nereyi lehimlemem lazım ki
açma kapama düğmesi devre dışı kalsın ayrıca ilginiz için teşekürler

sayın by lent'in şemada belirttiği gibi kontakları kısa devre etmeniz yeterli olcaktır.her kontak üç bacaktan oluşmaktadır.orta bacaklar kontrol ucları (canlı),sol taraf on,sağ taraf off konumudur.toplam dört kontak(12 pin) mevcut,anahtarı söküp şemadaki gibi kısa devreleri yapın çalışacaktır.kolay gelsin.

anahtarı sökmeden ikinci durum olan açık konumu şaseledim çalışmadı hafif bir dırıltı geliyor

Son düzenleme:
anahtarı sökmediysen ve bastırmadısan kısa devre yapabilir belki yapmıştı geç kaldık yvah :0 inş. basmayı unutmamışsındır.

halen çalışır durumda sadece anahtar tutmuyor
anahtarı sökmeden olmaz diyorsanız söküp tekrar şaseleyim bari

Sorun çözüldü çeyrek adet çin kürdanı birazda çin silikonu işlem tamam:)

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri