Yanmış Devre Lütfen Yardım

Merhaba ArkadaşLar;

Kamasonic ks884 5+1 ses sistemi var içinden duman geldi. birdaha çalışmadı. tamirciye götürdüm bunun parçası yok dedi. benimde elektronik bilgim var ama uzman degilim. resimleri çektim. lütfen yardım bu devreye hangi parçalar gelir ve yolları nasıl tamamlarım. şimdiden tşk. ederim...

IMG_0284.jpgIMG_0285.jpg

O yanan kısımda herhangi bir parça varmıydı? Görünüşe göre besleme kısmı yanmış.fakat köprü diyodu göremedim.yanan kısımda ona ait galiba

Sent from my LT26w using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Merhaba ArkadaşLar;

Kamasonic ks884 5+1 ses sistemi var içinden duman geldi. birdaha çalışmadı. tamirciye götürdüm bunun parçası yok dedi. benimde elektronik bilgim var ama uzman degilim. resimleri çektim. lütfen yardım bu devreye hangi parçalar gelir ve yolları nasıl tamamlarım. şimdiden tşk. ederim...Ekli dosyayı görüntüle 13554Ekli dosyayı görüntüle 13555

resimlerden anlaşıldıgı kadarıyla yanan parça köprü diot ve simetrik beslemeyi çalıştırıyor.fakat ne acıdır ki bir tasarım hatasıyla karşı karşıyayız.tamamen ''kullan at'' teknolojisi ile yapılmış.devrenin çekeceği akım hiç hesaplanmamış kedi çükü gibi köprü diot takılmış.çözüm aslında çok basit ama doğru adamı bulmanız lazım.
dostum, yapacağın iş aslında basit.5 amper'lik köprü diot alıp devreye dışarıdan bağlayacaksın.trafodan üç kablo geliyor olması lazım.orta uc ana şase,diğer iki başlar köprü diot'a bağlanacak.köprü diodun çıkışları kondansatörlerin kutupları ile eşleşecek.++ ya - -ye gelecek.çıkış entegrelerin yanmadıysa sorunsuz çalışacaktır.kolay gelsin.

Hakan beyin dediklerini yaparsanız ve entegreler yanmadıysa sorunsuz çalışacaktır.

CevapLar için Çok Tşk. Ederim. Bugün Tamir Etmeye caLışacağım. Sonucu size biLdiririm. Tekrar Tşk.. Ederim ArkadaşLar..

resimlerden anlaşıldıgı kadarıyla yanan parça köprü diot ve simetrik beslemeyi çalıştırıyor.fakat ne acıdır ki bir tasarım hatasıyla karşı karşıyayız.tamamen ''kullan at'' teknolojisi ile yapılmış.devrenin çekeceği akım hiç hesaplanmamış kedi çükü gibi köprü diot takılmış.çözüm aslında çok basit ama doğru adamı bulmanız lazım.
dostum, yapacağın iş aslında basit.5 amper'lik köprü diot alıp devreye dışarıdan bağlayacaksın.trafodan üç kablo geliyor olması lazım.orta uc ana şase,diğer iki başlar köprü diot'a bağlanacak.köprü diodun çıkışları kondansatörlerin kutupları ile eşleşecek.++ ya - -ye gelecek.çıkış entegrelerin yanmadıysa sorunsuz çalışacaktır.kolay gelsin.

Hakan Bey çok uğraşıp çözmeye çalıştım ama tek bir yerde takıldım.. trafodan üç kablo geliyor olması lazım.orta uc ana şase,diğer iki başlar köprü diot'a bağlanacak.köprü diodun çıkışları kondansatörlerin kutupları ile eşleşecek.++ ya - -ye gelecek. demişsiniz..
soru şu diyotun + mı yoksa - mi uçları trafo tarafına bağlanacak..

Hakan Bey çok uğraşıp çözmeye çalıştım ama tek bir yerde takıldım.. trafodan üç kablo geliyor olması lazım.orta uc ana şase,diğer iki başlar köprü diot'a bağlanacak.köprü diodun çıkışları kondansatörlerin kutupları ile eşleşecek.++ ya - -ye gelecek. demişsiniz..
soru şu diyotun + mı yoksa - mi uçları trafo tarafına bağlanacak..

diyodun ~ uçları trafoya + ve - uçları kondansatörlere bağlanıcak resim eklemiştim onada dikkat edin

araya diyot atmasam nolur? çünkü parça almaya gittim 5 amperlik diyot istedim adam 2 bacaklı diyot vermiş 2 adet aldım.

en az 4 amperlik KÖPRÜ DİYOT olucak veya 4 tane normal diyot.Normal diyotlar en az 3 amper olursa daha iyi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri