led,pc ve ses kombinasyonu

mctiko

Üye
merhaba düşünmekle içinden çıkamadığım 1 konu var benim yapmak istediğim yaklaşık 2 metre şerit led i hiç bir amfi woofer olmadan sadece pc nin kulaklık çıkışından alacağı frekans larla flaşör tarzında yanıp sönmesi bunu yapmam mümkünmüdür küçük bir devre 12 volt güç kullanılarak yapılabilirmi forum da dolaştım fakat tatmin edici şeyler bulamadım yardımlarınız işin şimdiden teşekkür ederim

12v ledi direk pc ye bağlayıp bunu yapamasın volt yetmez... Ama bunu cok basit bir devreyle yapabılırsın bunun için
Gereken malzmeler:

12v akü veya batarya
şerit led (1-2 metre olması ıyı olur) ama cıkada bılırısn
tip31 (devre malzemlerı satan yerlerde satılıyo tip31 dedıgınde baska bırsey verebılır aynı ıslevı gorurmu dıye sor)
stero jack

şema
devre.gif
pc nin kulaklık girişine jackı tak ve müzik aç şerit edin müziğin ritmine göre hareket edıgnı gorebılırsın eyer pc leptopsa tek bir kulaklık girişi vardır kulaklıktan şarkı dınleyıp te yapmak ısıtoyorsan
stero jack cogaltıcı al
1 tl lık bıseyKulaklik-Cikisi-Cogaltici-Adaptor-Y-SPLITER__30568463_0.jpg

tip31 dediğinde baska birsey verebılır mutlaka sor. :D

Son düzenleme:
başka sorun olursa bana burdan yazabılırsın...

dediğin devreyi kurdum hiç bir sıkıntısı yok çalışıyor sağolasın :) 1 sorum daha olacak bu devre ortalama 15 metre şerit led i çalıştırırmı şuan odamın tavanında 15metre led var eğer çalıştırırsa direk ona bağlicam

Yukarsıdaki devreyi kullanabilmen için sesi sabit bir yükseklikte gelmesi lazım.Yani pc den sesi çok açınca ledler bozulabilir veya sesi az açarsan ledler hiç yanmayabilir.

bence yanlıs dusunuyorsun bu devreyi kendim denedim şarkının sesını kıstıgında sarkı calıyosa hıc bır fark gozukmedıgnı de solemek ısterım aksıne ses cok fazla gelırse ledlerın yanmasında bır degısıklık gorulmuyo olcum aletiyle olçmustum zamanında.

mctiko sorunu okudum 15 dıyıl ıstersen 20 - 30 metre serit ledede balayabılırsın istersen devre zaten cok basit bana eyer adaptorunun amperini solersen ıyı ama 15 metre için 3 Amper idare eder

Led adaptürü var ledleri daha ıyı yanmasını salıyo ama para harcamana gerek yok bence ama alırsan daha ıyı sonuç alırsın

12V 3.30A Led Adaptörü - Led Adaptörleri, Led Adaptör Fiyatları - MalzemeShop.Com

olesine koydum ara 5-10 tl her yerde var bunlar alıcam dıyosan eyer balantı semasını atabılırım ama ledlerını yaktıgın adaptoru takarsanda olur :D

elimde var şuan led leri onunla kullanıyorum 15A mı 20A mı hatırlayamıyorum kartonpiyer in içinde duruyo zaten

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri