20 wattlık anfiye 150 watt kalon bağlarsak?

Okan1234

Üye
İyi günler. Toshiba TA8210Ah entegresi ile 20 watt anfi yaptım şimdi buna 150 watt kalon bağlarsam seste bir sorun olurmu?

Sesi fullersen anfi dc kaçıracağı için hoparlörlere hasar verebilir sesi sonuna kadar açmadıktan sonra bir sorun olmaz.

Sayın aly123 ve değer saygı değer büyüklerim konu başlığıyla ilgisi yok ama başıma gelen bir olay var ve sormak istiyorum 2x10w lık TDA2004 le yapmış olduğum anfim var 10w 16ohm hoparlörlerim var bunları takıp çalıştırıyorum sesi sonuna kadar açınca sesi bozuyor ve boğuyor ses kısıkken birşey yok acaba sizinde demiş olduğunuz gibi dc mi kaçıroyor eğer öyleyse bunun önlenmesi için ne yapmam lazım (trafo vcd den çıkma birşey acaba ondanmı oluyor ayrıca 5w 16 ohm luk ve 20w 8ohm luk hoparlörlede denedim aynı sorun yine var )

Besleme gücü yetersiz olabilir.Kaç volt ve kaç watt trafo kullandınız? Anfinin girişinde preamp var mı ?
zaten 16ohm hoparlör ile 4watt civarı güç alırsınız.

12v ile beslediğinizde 17volt oluyor 16ohm hoparlör ile 5watt bile ses almanız mümkün görünmüyor zaten.sesi fullediğinizde bozulması normaldir 18vac veren bir trafo ile beslerseniz daha yüksek seste bozulma yapmaz.Tabi trafonun gücü yeteri kadar olmadılır.

Çok teşekkür ederim sağolun daha deneme fırsatım olmadı biraz işlerim var bu aralar çok sağolun ilgi gösterdiniz çok teşekkür ederim :) deneyip en kısa zamanda yazıcam buradan :)

hiçbir sorun olmaz. ama hoparlölerinden tam verim alamazsın.

Düşük güçlü bir anfiye yüksek güçlü hoparlör bağlandığında sesde bozulmalar mı olur? Buradan bunu anlamak doğru mu arkadaşlar?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri