9V. Pil ile çalışan stereo Kulaklık anfisi hakkında

inndream

Üye
Arkadaşlar herkeze merhaba ben 12V. ile çalışan minik bir anfi yaptım omuz çantamın içerisine attım ve muazzam bir ses elde ettim. lakin ısınma sorunu yaşadığım için şu anda kullanamıyorum :( bir arkadaşımdan tavsiye aldım 9V. ile çalışanın oluşturursan ısınma sorununu çözersin dedi kendisi doğrumudur? sizler daha iyi bilirsiniz ayrıca bu konu hakkında bir başlık gördüm inceledim ama benim için çok karışık geldi reçine vernik filan daha basit bir şeması olan varmıdır şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşım.
neden kulaklık anfisine ihtiyaç duyduğunuzu, tam olarak ne yapmak istediğinizi ve elinizdeki devreyi paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

telefonumdan dinlediğim müzik sesi yeterli olmuıyor onun için ;) elimdeki devre şeması mevcut değil hepimizin ilk uğrak yeri selanik pasajından hazır alıp havya ile kendim oluşturmuştum lakin devre şeması kağıdı şu anda elimde mevcut değil ;)

Görmedenpek birşey diyemeyiz ama muhtemelen soğutucusu yoktur.
Entegreye küçük bir alüminyum soğutucu monte etmelisiniz.

telefonumdan dinlediğim müzik sesi yeterli olmuıyor onun için ;) elimdeki devre şeması mevcut değil hepimizin ilk uğrak yeri selanik pasajından hazır alıp havya ile kendim oluşturmuştum lakin devre şeması kağıdı şu anda elimde mevcut değil ;)

sanıyorum kulaklığınız telefonun orjinal kulaklığı değil.empedans farkından dolayı ses yetersiz geliyor.sizde haliyle bir yükselticiye ihtiyaç duyuyorsunuz.kulaklık amplisi yaparken dikkat etmeniz gereken, kulaklığa uygun empedanslı devre seçmektir.ayrıca 9v pil konusunda, (6LR61) Alkalin 9v pillere çok güvenmeyin,akım kapasiteleri düşüktür.dolayısıyla uzun süre dayanmazlar.daha düşük voltajlarda çalışan kulaklık apmlikatörleri mevcut,nette bulabilirsin.kolay gelsin.

arkadaşım normal bir opampı asimetrik(simetrik olmayan) +9V ile besleyip geribesleme ve giriş direnci ile oynayarak yaklaşık 4-6 kat kazanç sağlatabilirsin buda kulaklık için sana yeter sanırım hatta giriş girenci yerine pot koy istediğin gibi ayarla

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri