birden çok kaynağı tek amfiye sürme

emrefba

Üye
Merhabalar. Ben DVD Player vb. bir kaç aygıttan gelen sesi tek amfi üzerinden sürmek istiyorum. Şimdi diyebilirsiniz ki hepsinin çıkışını birleştir amfinin girişine gir hangisini kullanmak istiyorsan onu aç çal. Ancak ben bunu otelde kullanacağımdan dolayı ek olarak buna otel içinde genel yayın haattını da bağlayacağım dolayısıyla diğer mekanlara orda bir dvd vs. acıldıgında ses karışmaması için bunları seçilebilir olarak sürmem gerekli. 2 ye ayırsam yeterli hani bunu bir anahtarla da yapabilirim ancak ben 2 buton ya da potans istiyorum bunlar birbirine ters olsun biri açıldığında diğerini kapasın diğeri de aynı sekılde. acaba bunun için preamfi devresi mi araştırmam gerek ? Sizde varsa buna bir örnek devre paylaşabilir misiniz ?
Teşekkürler.

Merhabalar. Ben DVD Player vb. bir kaç aygıttan gelen sesi tek amfi üzerinden sürmek istiyorum. Şimdi diyebilirsiniz ki hepsinin çıkışını birleştir amfinin girişine gir hangisini kullanmak istiyorsan onu aç çal. Ancak ben bunu otelde kullanacağımdan dolayı ek olarak buna otel içinde genel yayın haattını da bağlayacağım dolayısıyla diğer mekanlara orda bir dvd vs. acıldıgında ses karışmaması için bunları seçilebilir olarak sürmem gerekli. 2 ye ayırsam yeterli hani bunu bir anahtarla da yapabilirim ancak ben 2 buton ya da potans istiyorum bunlar birbirine ters olsun biri açıldığında diğerini kapasın diğeri de aynı sekılde. acaba bunun için preamfi devresi mi araştırmam gerek ? Sizde varsa buna bir örnek devre paylaşabilir misiniz ?
Teşekkürler.

Tuner diye arastir bulursun bir cok cihazdan gelen sesi ve goruntuyu tek bir cihaza sectigin kaynaktan verir goruntu sorun olmaz sen sadece ses girislerini kulanirsin ornegin bes ses girisi yani bes cihaz girisi varsa tunerin kumandasindan hangi cihazi secersen ornegin cd veya dvd ve bluray direk ondan geleni alir ve tek cikisindan anfiye verir uzaktan kumandali oluyorlar genelde yanlis anlamadiysam bu isini gorebilir :) tuner diye arastir internetten bulursun saygilar

A10 cihazımdan gönderildi

teşekkürler bende bir tuner var ancak o tv antenden gelen yayını digitale cevırıyordu bır bakayım teşekkürler tekrar.

edit : bulamadım ınternette bulkduklarım hep TV Tuner
edit2 : ya benim aradıgım bır nevı audio switcher işte ancak bulamadım.

peki düşündüm ki ; bu kaynakların herbırının onune kontaktör koysam biri çalıstıgında dıger kontaktörler nasıl calısmaz ?

Tamam dostum benim dedigim eski cok katli tunerli muzik sistemlerinde radyolu yani onlarin bazilarida ana unite var anfi ile birlesik benim aklim ona gitti sen o zaman anfimin bir girisi var yada anfiden giris kaynagi. Secilemiyo durumunu diyosun o zaman senin aradigin sey mixer en sagliklisi bu olur senin icin dedigin gibi ses biterken digersesten agirdan bir giris yapabilirsin ve anons icin mikrofon baglaya bilirsin kac cihaz baglicaksan o kanal mixer alabilirsin ekonomikleride var

A10 cihazımdan gönderildi

Teşekkürler.

çözümü çok basit.işi profesyonelce yapacak iseniz 1 adet ses mixer'i alacaksınız.yok amatör işi olsun derseniz,her kaynaktan gelen sinyale birer potansiyometre bağlayın.
kontaktörden kastınız devreye röle bağlayacaksınız gibi anladım.ses sinyali ile röle çektirmeniz mümkün değil.bunu yapabilen tek sistem acil anons sistemleridir.üçüncü bir kablo ile voltaj göndererek röle üzerinden çalan müziği susturup anons'u devreye sokar.konu hakkında tam olarak ne yapmak istediğinizi paylaşırsanız bir otelci olarak yardımcı olmaya çalışayım.

Son düzenleme:
aly123-Adsiz.png

Buyrun bu işinizi görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri