oto anfi hk yardım!

seckinty

Üye
.

Merhaba arkadaşlar benim anfi konusunda yardıma ihtiyacım
var

elimde bir adet mono bass anfisi var (bass filtre devreli)

bu anfinin çıkışları yanıktı mosfetlerini (FP50N06) değiştirdim, 6 adette direnç (22 ohm) (direncin orjinal değerinden emin değilim) yanıktı onları da değiştirdim cihaz çalıştı

sorun şu hoparlör bağladığımda hoparlörden cızırtı sesleri geliyor bunun sebebi ne olabilir, mantıken mosfetin koruma direnç değeri 22 ohm olabilir mi yada ne olması gerekir

akşama resimde ekleyebilirim

bu arada anfiyi evde kullanıyorum 2 ayrı güç kaynağında (biri hazır smps güç kaynağı diğeri kendi yaptığım trafolu güç kaynağı) test ettim ikisinde de aynı sorun oldu :(

s.aseckin kardeş.oto anfisini evde kullanıyorsan kullanmıs oldugun adaptor ne kadar tam dalga olsada yinede haporlerden ıstemedıgımız ses gelebılıyor ılk once onu bı aku ıle dene yoksa bilgisayar power s.ıle dene yine ses yapıyorsa tamır etmıs oldugun anfının fıltre kondansatorlerını kontrol et sısmıs kacıran kondansator varmı dıye bak.3. ıse anfının toplam empedansı kolonlarının toplam empedansına eşıt olması lazım yanı anfı 1800watt ıse kolanlarının toplamıda 1800 watt olması lazım.

a.s. elimde bir adet 7 amperlik akü var onla bir deneyeyim. kondansatörlerde gözle görünür bir şişme yoktu aslında ama belki bozulan olmuş olabilir akşam detaylı bir resim çekip buraya eklerim, belki bir fikir verebilir
çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri