150 Watt Maksimum Müzik Gücüne Sahip 4 Ohm Empedanslı Amfi Devresi Lazım

Kharon55

Üye
150 Watt Maksimum Müzik Gücüne Sahip 4 Ohm Empedanslı Amfi Devresi Lazım

Elimde 150 Watt 4 Ohm gücünde 2 tane hoparlör var. ben bunları bilgisayara bağlayarak çalıştırmak istiyorum fakat elimde herhangi bi amfi şeması yok eğer bana yardım edebilirseniz çok minnettar kalırım ayrıyetten farklı fikirleriniz varsada yazınız değerlendirmek isterim.

Merhaba Arkadaşım.
öncelikle evde, el yapımı amplikatör yapma isteğinizi takdir ediyorum.ancak elinizdeki hoparlörlere uygun ampli yapmak düşündüğünüz kadar iyi bir fikir olmayabilir.her türlü şemayı paylaşırız,ancak çok meşakatli bir iş olacaktır.hoparlörleriniz kabinli'midir?(aksi halde extra masraf) Ortalama 2x 100w amli yapmanız gerekecektir.(Hiçbir türk erkeği evde bu volumü kökleyememiştir.)baskı devresini yapacaksınız,ton kontrol devresi ilave edeceksiniz,besleme yapacaksınız,en önemlisi görselini (ampli kasası) iyi yapmazsanız tüm emekleriniz heba olacaktır.ne kadar kaliteli devre tasarlarsanız tasarlayın görüntüsü kötü bir cihazı evde kimse görmek istemez,özellikle hanımlar.tercih sizin,yapacağınız masrafı,alacağınız verimi iyi hesap edin.elinizdeki hoparlörler ev için bence fazla ama kullanıcam diyorsanız yardımcı olalım.
Daha önce başka arkadaşlara da tavsiye ettğim bir sistemi size de tavsiye ederim.İncelemenizde yarar var.

Creative SBS A320 2+1 Speaker - Bilgisayar - Hepsiburada.com

Logitech S220 2+1 Speaker (9980-000144) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

benim tavsiyemde budur su anda kullanıyorum çokda memnunum

yalnız bir nokta var 150w max değeri olan hoparlörün rms değeri yaklaşık 20-30w dır. tda nın 7375 veya tda1554Q gibi serilerinden 12v beslemeli bir anfi yeter ton kontrol kısmına bir şey diyemem görecelidir yapmak isterse yapabilir nette ton kontrollü anfi devreleri mevcut illa kendi yaptığım bir şey kullanmak istiyorum dersen bütcende uygunsa neden denenmesin

Son düzenleme:
Logitech S220 2+1 Speaker (9980-000144) - Bilgisayar - Hepsiburada.com

benim tavsiyemde budur su anda kullanıyorum çokda memnunum

yalnız bir nokta var 150w max değeri olan hoparlörün rms değeri yaklaşık 20-30w dır. tda nın 7375 ceta tda1554Q gibi serilerinden 12v beslemeli bir anfi yeter ton kontrol kısmına bir şey diyemem görecelidir yapmak isterse yapabilir nette ton kontrollü anfi devreleri mevcut illa kendi yaptığım bir şey kullanmak istiyorum dersen bütcende uygunsa neden denenmesin

Size katılıyorum.Bu ürünler tanınmış markalar olup belli bir kaliteye sahip, denenmiş,son derece kullanışlı vede ekonomik cihazlardır.Bu fiyatlara evde imalat yapmanın imkanı yoktur.Evde veya ofisde kullanıma da çok uygundur.selamlar.

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim yazdıklarınızı dikkate aldım halen araştırma yapıyorum yakın bi zamanda karar vermeyi düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri