siz bakın bide

darrk74

Üye
arkadaşLar böyLe bi devre buLdum bass çıkışı için ama anLamadığım bi kaç yer var

ben bunu hoparLör çıkışına mı bağlayacağım, bobinleri nerden bulabilirim ve alırken ne demeliyim tam olarak. bu kadar arkadaşlar yardımınızı bekliyorum devre sizinde işinizi görebilir istediğim 30 watt subwooferi kaldırabilecek bass anfisi

bu pasif bir bass filtre, bası yumuşatır sesi düşürür .. aktif bass filtresi öneririm % 200 300 müzikten aldığınız zevki arttırır...

db23f.png

db23w.png

oldukça güzel devre ben bunu kullanıyorum .... kolay gelsin

ben normal ses almak istemiyorum sadece bass için kullanacağım bu anfiyi sadece subwoofer bağlayacağım bu devreyi nasıl kullanabilirim benimkini

bu pasif bir bass filtre, bası yumuşatır sesi düşürür .. aktif bass filtresi öneririm % 200 300 müzikten aldığınız zevki arttırır...

vermiş olduğunuz devre teyp çıkışına bağlanamaz. opamp lar bu amplitude daki audio sinyalde sature olurlar. verdiğiniz şemada girişlere sabit gerilim bölücü dirençler eklemeniz gerekir. bunlar yapılsa bile çıkışı extra tekrar bir ampifiere girmeniz gerekir.
yukarıdaki pasif crossover devresi ise direk speaker çıkışına bağlanablir.
bu tip aktif opamplı filtreler ampli öncesi preampli çıkışı için uygundur fakat power ampli çıkışı için uygun değildir.
db23f.png

db23w.png

verdiğim devre giriş için zaten... arkadaşın verdiği pasif amfi çıkışına bağlanan bir devre tam bass veremez sesi düşürür aldığınız hazda doğru orantılı düşer... pasif devreler(duruma göre çıkışa veya girişe bağlanan) yüksek sinyalleri kırparken bassıda kırpar ama aktif bass filtrelerde (amfi girişine bağlanan) sesi kırmadan doğrudan bass sesleri verdiği için oldukça haz vericidir ... kolay gelsin..

7294 entegresi ile 100 watt anfi yapsam peki eLimdeki subwooferi kullanambilr miyim bass yapar mı

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri