2*40 watt anfiye 40w siren bağlarsam calısır mı ?

eee33

Üye
2*40 watt anfiye 40w siren bağladım hiç ses vermedi sorun neden kaynaklanıyor olabilr ?

piezzo siren ise bildiğim kadarıyla ac akımla çalısıyorlar

siren dc olarak çalısıyo ama anfiyle uyumluluk sorunu olabilr mi ?

2*40 watt anfiye 40w siren bağladım hiç ses vermedi sorun neden kaynaklanıyor olabilr ?

merhaba.anfiye siren bağlamanızdaki sebep nedir?her ikisi birbirinden farklı işlevleri olan şeylerdir.sirenin de çeşitleri olmakla beraber hem ac akımla, hem dc akımla çalışan modelleri de mevcuttur.dolayısıle bu tip sirenler anfikatöre bağlanmaz.sireni HORN SPEAKER (megafon tipi hoparlörler ) ile karıştırmayın.ne yapmak istediğinizi açıklarsanız yardımcı olalım.

merhaba.anfiye siren bağlamanızdaki sebep nedir?her ikisi birbirinden farklı işlevleri olan şeylerdir.sirenin de çeşitleri olmakla beraber hem ac akımla, hem dc akımla çalışan modelleri de mevcuttur.dolayısıle bu tip sirenler anfikatöre bağlanmaz.sireni HORN SPEAKER (megafon tipi hoparlörler ) ile karıştırmayın.ne yapmak istediğinizi açıklarsanız yardımcı olalım.

sirenlerde horn hoparlördür motorlu siren değilse sadece arada devre vardır devreyi çıkartırsanız HORN olur :)

sirenlerde horn hoparlördür motorlu siren değilse sadece arada devre vardır devreyi çıkartırsanız HORN olur :)

PİEZO SİREN lerde bu dediklerinizi yapamazsınız.ayrıca elektronik devreyi söktükten sonra,o artık siren değildir.

benim sizin yaşınız kadar çalışmışlıgım var arkadaşım.benim ne işten ne kadar anladıgımın kararını verecek yaşda değilsiniz maalesef.siren ile tweeter 'ın farkını bilmiyorsan öğren.arkadaş anfiye siren bağlıyorum diyor,birileri çıkıp orasını sökersen bu olur,surasını kıvırırsan bu olur diye akıl veriyor.kaç kişi evinde ses sistemine siren bağlıyor acaba.

bende bu işi 8 yaşında çırak olarak başladım yaşa bakarak kimsenin ne kadar ne öğrendiğini bilemem benim gördüğüm şeyleri baba görmemiştir.. ilk okul orta okul yıllarım elektronik yarışmalarla ödüllerle geçti lisede öğrenciyken sınıf arkadaşlarıma öğretmenlik yapmış birisiyim hocalarımın bilgisinin yeterli olmadığı yerlerde.. piezzo sirenlerle uğraşmış birisi olarak ısrarla çalışacağını savunuyorum sirenlerin içerisindeki devre sadece melodi üretmeye yarıyor siz bu devreyi sökerseniz siren ne oluyor acaba ? horn hoparlör ne demek nasıl çalışır biliyormusunuz ...sirenin o şekilde çalışmayacağını devrenin engel olduğunu söylemeye çalışıyorum... arkadaş bunu ses sisteminde kullanmak istiyor olamaz mı ? bizde burda sirenin ses sisateminde nasıl çalışacağını izah ediyoruz en iyisi siz bi siren alın bu dediklerimi deneyin öyle cevap verin... kolay gelsin sağlıcakla kalın....

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri