Yardımlarınızı Bekliorum Anfi Teşekkürler

xcinox96

Üye
abilerim merhaba ben,

burda gördünüz anfiyi yapıcam ama ton kontrol devresini benim premier pht-v29 ses sisteminin ton kontrol devresini buna bağlasam olurmu

abilerim merhaba ben,

burda gördünüz anfiyi yapıcam ama ton kontrol devresini benim premier pht-v29 ses sisteminin ton kontrol devresini buna bağlasam olurmu
bağlasan olur
Kendin yeni birtane yapsan daha orjinal birşey olur.

abilerim merhaba ben,

Yapacağınız potansiyometresi bulunmayan bu amfiyi bir pc çıkışına,ton ve ses kontrolü sağlanan bir preamfiye,bir cd çalar çıkışına,bir küçük radyo çıkışına,bir mp3 çalar çıkışına,vb.yani ses kontrolü sağlanabilen her türlü kaynağa bağlayabilirsiniz.Yaptığınız bu devre bir tek mikrofonla iyi sonuç vermeyebilir.Hem kuvvetlendirme daha az olur,hem de ses ayarı ve ton kontrolü olmadığından işlevi zayıf kalabilir.Ayrı olarak sizin yapacağınız bir preamfi olsa daha iyi olacaktır.

Örneğin https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/tda-1524a-süper-kalite-lyt.70401/

gibi.İyi ve sonuç alınıp denenmiş bir preamfidir.Yapacağınız ara bağlantılarda mutlaka blendajlı(Ekranlı) özel kablolu jaklar kullanın.Bu şekilde ses bozulması,parazitlenme daha az olacaktır.Kolay gelsin.

Arkadaşım bir opamplı ton kontrol kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü mono potla stereo kontrol yapan entegrelerde whitenoise(radyo gürültüsü) oluyor.

Arkadaşım bir opamplı ton kontrol kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü mono potla stereo kontrol yapan entegrelerde whitenoise(radyo gürültüsü) oluyor.
evet tda 1524 ,lm1036 gibi entegrelerde gürültü fazla oluyor çünkü piyasada orjinalleri yok.
Bende opamplı bir ton kontrol tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri