TDA 7850 - 4 X 50 W MOSFET Quad Bridge Power Amplifier Plus HSD

hakan1846

Profesyonel Üye
TDA7850-circuits.jpg
tarafımca yapılıp test edilmiş sorunsuz çalışan 10 numara amplikatör.preampli ve ton kontrol olarak LM10306 kullandım.ister 2 kanal ister 4 kanal kullan.tavsiye ederim.

Arkadaşım LM1036'lı olan tonkontrolü direk çöpe at derim. Çünkü mono potla stereo tonlama yapan devrelerin hepsinde whitenoise oluyor. Sana tavsiyem Op-Amp'lı bir tonkontrol dene. Aradaki farkı anlayacaksın.

whitenoise diye bir tabir daha önce duymadım ne olduğunu da bilmiyorum.mono potla stereo kontrolün ne alakası var onu da anlamadım ayrıca.neticede voltaj kontrollü çalışıyor devre.bunun ses kalitesini etkilemesi mümkün değil.op-amp 'lı yapmamamın tek sebebi sisteme hiç bir ilave yapmadan arabada kullanılabilir olması,yoksa bir de simetrik besleme gerekli.yani kısacası hem evde hem arabada kullanılabilecek bir sistem.kalitesinden de memnumum.

hımmm güzelmiş hakan abi senin yaptığın her işte yanındayım abi biliyorum bir iş yaparken kullanışlı olmasınıda göz önünde bulunduruyorsun güzel anfi abi evde mükemmel ses alınır araçların ses çıkışları bbu yükseklige ulaşıyor ançak küçük çapta teyipler için mükemmel olur hımmm dediğim gibi takipçinim abi seninle birlikte yaptığımız 4 veya 5 ay önçeki televizyon hala çalışıyor senin gibi ustalara ihtiyaçımız var benim eletronik bilgim vardı ançak sendede yılların tercübesi vardı

whitenoise diye bir tabir daha önce duymadım ne olduğunu da bilmiyorum.mono potla stereo kontrolün ne alakası var onu da anlamadım ayrıca.neticede voltaj kontrollü çalışıyor devre.bunun ses kalitesini etkilemesi mümkün değil.op-amp 'lı yapmamamın tek sebebi sisteme hiç bir ilave yapmadan arabada kullanılabilir olması,yoksa bir de simetrik besleme gerekli.yani kısacası hem evde hem arabada kullanılabilecek bir sistem.kalitesinden de memnumum.

Ton kontrolun girişini boş bırak sesi bass'ı ve tizi fulle amfiden gelen cızırtıyı dinle whitenoise işte o.
Ayrıca opampların evirmeyen girişlerini kullanırsan simetrik beslemeye ihtiyacın kalmaz :)

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri