Tda 1524a süper kalite + lyt

Arkadaşlar ton kontorlün yeni sürümünü paylaşıyorum sizlerle eski sürümdeki devre yerleşim düzensizliği giderildi daha düzenli ve yapılır hale getirildi devre bu haliyle eskisine göre daha iyi,ton kontrol yapıcak arkadaşlar hiç düşünmesin entegre çok güzel tonlama yapıyor vede içinde preamfiside mevcuttur,devre regüleli olarak besleniyor ( üzerinde mevcut),beslemede 1-2 watt bi trafo yeterlidir,potları 22k koydum ve daha hassas ayar yapılabiliyor,plaket ölçüleri 5x10 cmdir eskisine göre dahada küçültülmüştür vede bizzat denedim maliyetide uygundur
Yapıcak arkadaşlara kolay gelsin... :)
ENTEGRE FİYATI = 2,25 TL(PHILIPS marka üretiyor sadece)
Entegre Kataloğu İçin Tıklayın
goruntu_kk_005.jpg

goruntu_kk_006.jpg

tda_-_1524a.gif

mustafax_001.jpg

Not: Dosya içinde hazır pdf olarak çevrilmiş dosya vardır vede bmp formatında yerleşim planı mevcuttur (proteus olmadığı durumlarda)

DOSYALAR
Not: Video Dosyadadır(video:24,63 MB/1.23 SN/N95 8GB ile çekilmiştir)
TDA 1524A TON KONTROL[MUSTAFAX_001].rar

Yalnız yukarıdaki bu devre şemasında,18 nolu bacak şaselenmemiştir,bu haliyle güç kaynağından 12 volt dc. besleme akımı, 3 nolu + besleme bacağından girip, devre şemasına göre çalışamamış olur.Datasheetine de bakılırsa 18 nolu bacağın şaselendiği kolayca görülecektir.Besleme voltajı aralığı 7.5 ila 16.5 volt arasıdır,35 miliamper akım çekmektedir.12 volt dc. de kolayca bulunması açısından kullanılabilir bir voltajdır.Phılıps marka entegrelere ve ST marka entegrelere kaliteleri açısından güveniyorum.Kaliteli bir preamfiye benziyor,neticesi de test edilmiş olduğuna göre yapılmaya değerdir.THD(Toplam Harmonik Distorsiyon),12 voltta yüzde 0.3 olarak gösterilmiş,bunun iyi bir oran olduğu söylenebilir.7812 regüle entegresinin PCB üzerinde 1-2 watt.lık trafo girişinden önce yer alabilmesı de,başka alternatif olabilecek bir harici güç kaynağına da iyi bir çözüm olarak görünmelidir.Yapacaklara kolay gelsin.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/philips/TDA1524.pdf

Son düzenleme:
İyi akşamlar Mustafa abi kendime bir tane la 4440 ile amplifikatör yaptım yanına'da ton kontrol için arayışlar içinde sizin 9 sene önce yapmış olduğunuz tda 1524a ton kontrol devresine denk geldim ancak malzemeleri anlayamadım değerler yazıyor ancak kaç voltluklar kullandığını rica etsem bana malzeme listesini yazabilir misiniz benim anlayacağım şekilde.

şemanın üzerinde hepsi yazıyor,

vcc voltajından büyük olsun yeterli. mesela vcc 20v ise kondansatörler en az 25v olsun 35 ve 50v olmasının mahsuru yok.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri