DAYNACORD Power Mate 1600 2x500 mikser kullanımı

Arkadaslar elimde bu marka model bir mikser var kullanımı hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardım almak istiyorum kullanım klavuzunu arastırdım ama bulamadım

tam olarak ne yapmak istiyorsun yardımcı olayım.

neyin ne işe yaradıgını soruyorsan.

mic1 : xlr baglantılı (genelde mikrofon) enstrümanlar baglanır.
line1 : 6,3mm mono entrümanlar bağlanır.
insert1 : enstrümanla mixer arasına çeşitli prosesörler bağlanır. insert girişi 1 ad. 6,3mm streo girer kablonun diger ucu 2 ad. 6,3mm mono dur.
gain1 : mikrofon veya enstrüman ın daha yüksek dB ile mixere girişini sağlar.
low cut1 : belirtilen frekasın altını kırpar.
voice filter1 : insan sesine filtre uygular.
hi1 : yüksek frekansların dB sini ayarlar.
mid freq : orta frekanslarda ayar yapılması gereken frekans secilir.
mid1 : orta frekansların dB sini ayarlar.
lo1 : alt frekansların dB sini ayarlar.
aux fx 1 : sahnede kullanılacak 1. monitöre; kullandıgınız kanaldaki enstrümanın sesini yollar (o kanaldaki kişinin kendisini duyması için) ayrıca ayrıca effect katının birinci kısmına sesi yollar.
aux fx 2 : sahnede kullanılacak 2. monitöre; kullandıgınız kanaldaki enstrümanın sesini yollar (o kanaldaki kişinin kendisini duyması için) ayrıca ayrıca effect katının ikinci kısmına sesi yollar.
aux 3 : sahnede kullanılacak 3. monitöre; kullandıgınız kanaldaki enstrümanın sesini yollar (o kanaldaki kişinin kendisini duyması için)
aux 4 : sahnede kullanılacak 4. monitöre; kullandıgınız kanaldaki enstrümanın sesini yollar (o kanaldaki kişinin kendisini duyması için)
pan1 : sag sol ayarı
mute : kullandıgınız kanalın sesini kapar. (genelde jacklar takılıp cıkarılırken kullanılır)
pfl1 : kullandıgınız kanalın Vumetre de ne kadar dB ye cıktıgını gorursunuz. sesin gelip gelmedigine bakarsınız.
pic1 : ışık yanması durumunda enstrumandan yüksek dB geldigini belli eder. gain i kısmak gerekir.
sig1 : enstrumandan sinyal geldigini gösterir.

Eğer farklı bir sorun olursa elimden geldigince yardımcı olurum.
Saygılarımla.

sn ttrance paylaşımınız için teşekkür ederim öncelikle! Ben belediyede elektrik teknikeri olarak çalişmaktayım arada belediyenin faaliyetleri için yukarıda bahsettiğim mikserden alınmış.Şimdi bu mikserin ince ayarları zamanla tecrübeyle olucak iş sanırım.şimdilik bana tuşlarının ne işe yaradığını hangi potun ne iş için kullanılıdığını bilmek yeterli olucak.çok profosyonel bir çalişma yapmıyoruz bağlantılarını v.s biliyorumda bu tiz bas ayarları netlik ayarlarını bilmiyorum.Mesela sesi yükselttiğimde bir çinlama oluyor.Sanırım kazanc ayarlarıyla bunu düzeltmek mümkün ama işte tecrübe burda gerekiyor sanırım:)

evet zamanla kavrayacaksınız onu. çınlama (feedback) sesin mikrofona geri dönmesi ile oluşuyor. ya mikrofonun gain ini biraz kısın yada ona dogru dönük hoparlörün yönünü degiştirin. istanbul beylikdüzüne yakınsanız birebir yardımcıda olurum.

işte bakın tecrübe mikrafonun kazancını düşürmek bu bile bir +'dır.

meraba hocam bende üniversite ses sistemlerinde görevliyim ama fazla anlamıyorum ne yapmalıyım herhangi bir kurs olabilir eğer sizin bildiğiniz varsa yardımlarınızı bekliyorum saygılar

Son düzenleme:
powermate 1600ü satmayı düşünüyormusunuz ?

sn ttrance elimdeki miksere ekstra power bağlamak istiyorum hangi çıkışlara bağlamam gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri