Ses Sistemim Isınıyor

20gokhan

Üye
Merhaba
premier pht-v30 2+1 ses sistemin var ancak bu son günler çok entegre yakıyor tda2030 serisini kullanmışlar ne yapabilirm bunu için ? Trafo 2x10 volt 1 amperlik bi trafo ek bi hoparlörde takmadım ama sorunun ne olabileceğini bilen warsa sleebilirmi ?

sorun ne olabilir bilen warsa yazablirmi ?

aynı sorun bndede war alalı 5 sene olacak 5 seneden beri war elektronikçi olmama rağman içini hiç açmamıştım taki geçen bozuluna dek kısa devre warmış devreyi açtığı için çalışmıodu ama senn soruna gelecek olursak isınan trafo mu entegreler mi ? ama bana kalırsa bişe yapma bişe olmuo :)

tda2040 veya tda2050 dene yine yanarsa devrede bir problem oluşmuş demektir

devredeki tda entegresi ısınması doğaldır çok aşarı ısınmaya başladıysada devrede sorun vardır kolay gelsin

aynı sorun bndede war alalı 5 sene olacak 5 seneden beri war elektronikçi olmama rağman içini hiç açmamıştım taki geçen bozuluna dek kısa devre warmış devreyi açtığı için çalışmıodu ama senn soruna gelecek olursak isınan trafo mu entegreler mi ? ama bana kalırsa bişe yapma bişe olmuo :)

entegreler ısnıyo 10 saniye çalıştımı el değmiyo entegrelere [hiç seste açmıyorum].

devredeki tda entegresi ısınması doğaldır çok aşarı ısınmaya başladıysada devrede sorun vardır kolay gelsin

normal deilki bu hiç ses vermiyorum sadece fişe takıyom 10 saniye içinde ısnıyıo el değmiyo rezistans gibi mübarek :)

tda2040 veya tda2050 dene yine yanarsa devrede bir problem oluşmuş demektir

bi tda2050 alıp taksak bi problem olurmu ? uyuşmazlık gibi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Soğutucuya güzelce bağlamıyormusun yoksa?
Eğer soğutucuya bağlı iken dediğin kadar ısınıyorsa devre kesinlikle bir problem var.

Soğutucuya güzelce bağlamıyormusun yoksa?
Eğer soğutucuya bağlı iken dediğin kadar ısınıyorsa devre kesinlikle bir problem var.

soğutucuya bağlıyken bu kadar ısınıyr. 2tane küçük hoparlörün 1 tanesi çalışmıyo gene tda2030 yandı galiba :(

küçük hoparlör ile tda nın ilgisi yoktur.muhtemelen senin devrede bir hata var bir girişleri fln incele yada net resimler koy alttan üstten.

Entegre çok ısınıyorsa bu fazla akım çekmesinden kaynaklanır. Fazla akım çekiyorsa eğer bir kısadevre var demektir. Devredeki kondansatörlerden bir tanesi delinmişse eğer böyle bir sorun olur. Kondansatörleri kontrol et derim.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri