LM1875 Yardım Lütfen

bkmonr

Üye
Merhaba arkadaşlar, öncelikle Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Ben daha önce ufak hoby devreleri yapıyordum, birde amplifikatör yapayım dedim. Fakat sonu hüsran.LM1875'in datasheet'indeki devreyi kurdum ve devreye +24, -24V gerilim uyguladım, entegre ısındı ve yandı. Devreyi iki defa kurdum, sonuç yine aynı. Devreleri çok defa kontrol ettim, kısa devre veya lehim hatası yok. Sonra LM1875'in 5 numaralı bacağına +24V, 3 numaralı bacağına -24V verdim, diğer bacaklarını boş bıraktım, LM1875 yine ısındı ve yandı. 24V gerilimleri elde etmek için 7824 ve 7924 kullandım. Acaba LM1875'e yüksek voltaj mı veriyorum yoksa başka bir hatamı var. Eğer bu devreyi çalıştıramazsam bir daha ses devresi yapmayı düşünmüyorum.

Bu konuda yardım edebilirseniz memnun olurum. Hayırlı bayramlar.

1)Entegreyi soğutucuya bağladınız mı?
2)2x24vdc gayet ideal bir voltaj
3)devreyi aynen kurun diğer bacakları boş bırakmamalısınız.
4)beslemede problem olabilir mi?

1)Entegreyi soğutucuya bağladınız mı?
aynen en az 5 x 5 cm aliminyum soğutucu olmalı LM1875 çok stresli ve aktif bir elemandır çok ısınır, avometre varsa güç kaynağının voltaj ve amperini ölçmenide tavsiye ederim . piyadasa çin malı bu tip entegreler çok aynı yerden alıyorsan sorun yapabilir ben elektrolitik kondansatör aldım ölçtüm 60 mf eksik gösteriyor kapasitemetre verim alamadım üçündende

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri