2x5 Watt Anfi

hacking67

Üye
Arkadaşlar elimde 2 tane 5 watt hoparlör var bunları değerlendirmek istiyorum bana yardım edermisiniz?

amfi kaç voltluk girişe sahip.aynı voltajda trafo alıcaksın.(gücü 20 25 w)redresör devresi lazım.bir adet preamli 2x5 waat güç amplisi gerekenler bunlar.ayrıca eğer gerekiyorsa mikrofon alacaksın.bide bunları koyacağın kutu alman gerekir.kutunun giriş cıkışları için soketler lazım.(220 volt için--hoporlör için soket--mikrofon için)

abim ben pekanlamadım ama bi sitede kutu şeklinde var acaba nasıl olur bi sorun çıkar mı?

abim ben pekanlamadım ama bi sitede kutu şeklinde var acaba nasıl olur bi sorun çıkar mı?

yeğenim o siteyi bilmiyorum kutuyuda görmedim test de etmedim.marka değilse nasıl güveneceksin.en iyisi kendin al yap elin beceri kazanır tecrübe sahibi olursun derim.kolay gelsin.kanma kandırma

işte bi bilen bi arkaşa komşu felan yok etrafta bana yardım etsin imkanım yok aslında. Peki tüm parçaların maliyeti ne olur acaba

Yapıcağın anfinin özelliklerine göre fiyatı değişir mesela herşey dahil 15-20tl ye bi anfi yapabilirsin ama hoparlörlerin biraz zayıfmış.Acaba üstünde kaç ohm(Ω) 4 veya 8 muhtemelen

işte bi bilen bi arkaşa komşu felan yok etrafta bana yardım etsin imkanım yok aslında. Peki tüm parçaların maliyeti ne olur acaba

fazla olmaz be yeğenim.bak sana fikir vereyim.eski teyp radyo varsa onun çıkış katını anfikatör kullanabilirsin.onun redresör devresini her devreyi değerlendirirsin.yada hurdacıya satılan eski teyp radyolar olur.yada komşunda arkadaşında da olabilir al onu değerlendir.

çok teşekkür ederim dediklerinize dikkat edicem. bendeki 5 watt hoparlör lerin biri 8 biri 4 ohm hangisi daha iyidir?

her ikisininde uygun empedanslarına göre kullanacaksın.

çok teşekkür ederim dediklerinize dikkat edicem. bendeki 5 watt hoparlör lerin biri 8 biri 4 ohm hangisi daha iyidir?
Hangisi daha iyidir bilemem ama ikisinide aynı anfiye bağladığında 4ohm olandan 8ohm olana göre daha çok ses çıkacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri