Vu metre. nerede yanlış yaptım?

çırak53

Üye
herşey tamam 4+1 kullandığım için çıkıştan paralel bağladım 5.bacaktam girşi alıyorum ses + sına bağlıyorum, ledlerin + tarafı 3. ve9. bacakları bilşetirdim,potun orta ve 3.bacağını birleştirdim 2. ve 4. bacakları da birleştirip birbirlerine bağladım sonra onu sesin -kısmına bağladım en son 12v adaptör bağladım fakat hemen 3led yandı potu acınca diğerleri yandı müziğe göre hareket etmedi.. ve şuan çalan seste gitti sorun neredeee ??? lütfen bi yardım

hiç bir forumda cevap gelmedi ya ooff..

ooof adaptör fişini takınca hepsi yanıyor neden ya bi cevaap

Devre şemasını eklermisin?
veya link ekle yardımcı olalım hemen..

arkadaşım yardım isterken biraz daha sakin ol burada bulunan insanların hepsi farklı işlerle meşgul fırsat buldukça yardımcı olmaya çalışıyorlar. ayrıca sorununun çözümü için bağlantı yaptığın devrenin şemasınıda ekle ona göre yorum yapalım.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...3-lm3915-yapilmis-10-ledli-vumetre-video.html

zamanında böyle bişe paylaşmıştım.Buradaki cevapları araştır derim.
ilk önce bende potlu bi devre bulmuştum bende de düzgün çalışmadı.
sonra pot suz olanını bulunca linkteki devreyi yaptım.
konuyu 2009 da açtım şu an 2011 deyiz bi kaç defa devrenin yerini değiştiriken entegre yandı değiştirdim şu an bile problemsiz hala çalışıyor.

Ses girisine hoparlor bagladinmi ? Ses girisine hoparlor baglamayinca oyle oluyor.. Benim devrede Pot lu..

Arkadaşım birşeyleri bağladığını söylemişsin de, Ne bağladın? Nasıl birşey? Nerden aldın? vs. gibi sorularada cevap verirsen çözüm bulursun başka türlü imkansız...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri