Preamfi yardım

heryusin

Üye
Slm arkadaşlar,
elimde 2*100W stereo power amp. var (
Stk4231 entegresiyle yapılmış)
Bu power amfiyi çalıştırabilmem için preamfi gerekliymiş..

Kaç W'lık bi preamfi gerekli güzel bi ses verebilmesi için birde mümkünse mic girişli olursa iyi olur. Malsemesini temin edebileceğim bi devre olursa iyi olur.
Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Şimdiden tşkler.

-Saygılar-

stk 4231 i çaıştırabilmen için preamfi gerekli değil.Yalnız preamfi olursa daha yüksek ses alırsın.Ben bir tane yapmıştım hem stereo girişli hemde mic girişli istersen foruma koyarım.

Valla birader amfinin açıklama kısmında yazan aynen şu :)

" 2*33Vac volt ile çalışan devremiz 2*100W ve stereo bi power amplifikatör olup ön pre. stereo amp.siz kullanılamaz. devrenin DC regüle mevcut olup besleme olarak devre şemasında gösterilmemiştir... "

İstersen devre şemasını ekleyebilirim..
İzmir'den emre elektronikten demonte halinde satın aldım. Ön. pre amp. gerektiğini fark etmemişim :)

Yarımcı olabilirsen sevinirim :)

Ben zamanında stk 4241 yaptım 2x120watt tüm özellikleri aynı tek farkı güçleri.Zaten hiçbir anfi preamfisiz kullanılmaz ama preamfisizde çalışır.
Bu devre ton kontrollü bir preamfi devresidir ve gerçekten güzel bir devre.
Devre Ahmet Yerli'ye ayittir.

(alıntıdır)

Ekli dosyalar

• Stereo ton kontrol V3.rar
    224.5 KB · Görüntüleme: 14
Saolasın birader.
Şİmdi bu senin upload ettiğin devreyi hazırlayıp bende ki power amf. ye bağlarsam istediğim kalitedeki sesi alabilirm değil mi.?
Birde bunun mic girişi varmı.? ben göremedim de :)
bendeki devrenin şemasını upload ettim. istersen onada bi bakıver.yardımcı olman konusunda daha iyi olur diye düşündüm.

Yaptığınız devrenin 1-2 resmini koyarmısınız?
gönderdiğim devrede mic girişi yok sadece preamp ve ton kontrol var.Ama istersen kendi çizdiğim bir devre vardı onu yapabilrsin.En kıza zamanda eklerim.

335e8f4.jpg

2nuin8l.jpg

kusura bakma kardeş işlerim çok yoğun olduğundan internete girme fırsatım olmuyordu..

amfi bu yapılmış hali ve yanında soğutucusu...

şimdi ben buna nasıl bi preamp bağlayabilirm veya preamp yerine mixer bağlarsam aynı görevi veya daha iyi bi sonuç alabilirmiyim.?

"2*100W ve stereo bi power amplifikatör olup ön pre. stereo amp.siz kullanılamaz" ön pre tek başına kullanılmaz yazıyor.Bu arada o soğutucu çok küçük,soğutucunun büyüklüğü 8x20cm olsa iyi olur ama denemek için yeterli.Çıkışları kısa devre ettiğin an devre yanar.Bunları önemli olduğu için söyledim.
Eklediğim linkteki dvrenin pre anfi ve ton katı var onu kullanabilirsin.

peki tşk ederim yardımların için...
devre nasıl aklına yattı mı..?
eksiklikleri felan varmı başka.?

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri