amfi yapmı

okanca67

Üye
merhaba arkadaşlar ben ılk defa anfi yapımı için ugrasmak ıstyorum bu asamada aklımdakı cıkıs gucu 2x50 waat bır anfi yapmak istıyorum acaba ne gerekır nasıl bır anfı yapabılırım bu sekılde yardımlarınızı beklıyorum......

saygılarımla....

:cool:valla demekkı bu konuya cevap yazılmadı bende yazılsa bılgılenırdım sebeplenırdık yani ben yaptım 2çıkışlı15 wattlık fos cıktı olan adaptöre oldu duman oldu;)

tda 1554 yapmanızı tavsiye ediyorum hem yapması kolay hemde sesi tatmin edici.Aklınızda takılan birşey olursa yazın buraya

Tda serisi entegrelerle yapmanızı tavsiye ederim başlangıç olarak bende öyle yaptım tda 2030 ile 14 watt anfi yapabilirsiniz simetrik beslemeye ihtiyaç duymuyor devrenin maliyeti 5 lira oluyor hoparlör ve güç kaynağı hariç. tda 2030 dan 14 w alabilmek için soğutucu kesinlikle kullanılması lazım ayrıca kullandığınız güç kaynağınında 14-20 watt güç verebilmesi gerekir.Devre şeması nerede çok az ingilice biliyorsanız yeter, tda 2030 datasheet yazın aratın datasheet deki örnek devreden simetrik beslemeli olmayan mono anfi ile başlayın daha sonra isterseniz streo simetrik besleme anfiden önce ekolayzır preanfi, daha güçlü anfiler mosfetli transistörlü anfiler vs vs devam eder gidersiniz. Ayrıca lm 380 ile de basit bir devreyle 1 w anfi yapabilirsiniz şu mp3 player cep telefonu gibi cihazların dışa ses verdiği kadar ses verir bu entegre ben aldım entegreyi ama daha oturup devreyi kuracak vaktim olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri