AMFİYE LED BAĞLAMA

isooo_94

Üye
Kullandığım amfi üzerinde bas ritmine göre yanan bir tane kırmızı led var ben bunun yerine 15 adet led taktım ledler yanıyor ancak tam verimle yanmıyor
Bu ledlere nasıl bir ek besleme uygulamalıyım?

http://www.physics.udel.edu/~watson/scen103/mos4.gif

anfinin led çıkışını gate e bağlayın, +5V yerine 9 V pil kullanın 10 k yerine ledleri bağlayın.
ledleri seri bağlarsanız yine verim alamayabilirsiniz. paralel bağlarsanız akımı sınırlamak için uygun bir direnç bağlayabilirsiniz.

birtane vu metre yap yaparkende kullanırkende eminim cok zevk alıcaksın

şu anda vumetre yapıyorum zaten ancak vumetre ses ritmine göre çalışıyor

bas ritmine görede çalışan bir ışıklandırma güzel olur diye düşündüm

Vu metrenınde cesıtı var ama bas ve tız cıkısını ayarlıyorsun

arkadaşlar vu metreymiş mosfet miş bunları bir kenara bırakın bas vurduğunda ledlerin yanmasını istedeğimizde yapılması gereken önce ledleri paralel bağlayıp her lede bir direnc bağlanma ben 330 ohm kullandım sonra artı eksi kablosu cıkartım bu kabloyu bas hoparlörün artı eksisine bağlayın Sonra güzel bi baslı sarkı acıp bas vurduğunda ledler yanacaktır

arkadaşlar vu metreymiş mosfet miş bunları bir kenara bırakın bas vurduğunda ledlerin yanmasını istedeğimizde yapılması gereken önce ledleri paralel bağlayıp her lede bir direnc bağlanma ben 330 ohm kullandım sonra artı eksi kablosu cıkartım bu kabloyu bas hoparlörün artı eksisine bağlayın Sonra güzel bi baslı sarkı acıp bas vurduğunda ledler yanacaktır
Dediğin gibi olmaz ses kısıkken ledler yanmaz.Sesi çok açarsanda ledler.Ledleri sesi girişine bağlayacağın bir devreye bağlaman lazım

devreye gerek yok tamam ses kısıkken ledler yanımıyor ama ben beöyle yaptım arkadaşlar ledleri ses girşine bağlarsan sesin ritmine göre yanar biz diyoruzki bas vurdukcan yansın isteyenleri benim dediğim gibi yapabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri