150 w ses sistemi trafosu

gorkemchem

Üye
arkadaşlar öncelikle belirtmeliyimki sizin kadar elektronik bilgisine sahip değilim. Benim şöyle bir problemim var elimdeki 5.1 ses sisteminin hoparlörlerinden daha fişe takar takmaz 'vuu' diye bir ses geliyordu. bende fazla bilgim olmadığı için tamirciye götürdüm o da bana bunun trafo dan kaynaklandığını söyledi. sorun çıkışlarda değil onlarıda değiştirdik çünkü. ancak trafo nun aynısından bulamıyorum. Ben Kırklarelinin babaeski ilçesinde oturuyorum ve burda bu tarz seyleri bulmak inanın çok zor. Parçanın resmini koyuyorum. 150w silindir trafo bunu bulabilecek arkadaşlar varsa ücretini göndereyim bana bu parçayı göndersin ben de bu problemden kurtulayım. Şimdiden teşekkürler.

BU trafodan bulamassın ama aynısından sardırabilirsin
2x23volt simetrik
2x13volt simetrik
ve 6 volt çıkışlı 150watt gücünde toroid trafo

Öncelikle cevapladıgınız için çok teşekkür ederim. Peki bana bunu nerelerde kimlere yaptıracağımı söyleyebilirmisiniz?

arkadaşlar öncelikle belirtmeliyimki sizin kadar elektronik bilgisine sahip değilim. Benim şöyle bir problemim var elimdeki 5.1 ses sisteminin hoparlörlerinden daha fişe takar takmaz 'vuu' diye bir ses geliyordu. bende fazla bilgim olmadığı için tamirciye götürdüm o da bana bunun trafo dan kaynaklandığını söyledi. sorun çıkışlarda değil onlarıda değiştirdik çünkü. ancak trafo nun aynısından bulamıyorum. Ben Kırklarelinin babaeski ilçesinde oturuyorum ve burda bu tarz seyleri bulmak inanın çok zor. Parçanın resmini koyuyorum. 150w silindir trafo bunu bulabilecek arkadaşlar varsa ücretini göndereyim bana bu parçayı göndersin ben de bu problemden kurtulayım. Şimdiden teşekkürler.

değerli arkadaşım trafo vibrasyon (titreşim) yapar vuu diye ses dc doğrultmaç devresinden kaynaklanır. kullanılan devre simetrik besleme olduğu için
+ olarak bu çok daha yakın bir ihtimal dec audio kablondan kaynaklanıyordur.
kolay gelsin.

ses sistemi tamirde ise hemen al evine götür
bence senin çözebileceğin bir sorun takılırsan burada paylaşırız

şimdi bu kablo ne çeşit bir kablo ve nasıl değişir bana biraz açarsanız bu konuyu memnun olurum.. dediğiniz gibi nereye götürsem trafo değişecek ama bu trafo bende yok diyorlar. Size şu konuda katılıyorum muhtemelen ufak bir müdahele ile düzelecek ama müdahele nasıl olcak onu bilmiyorlar. Ve tabii bende bilmiyorum. Elektrik ve elektronikle hobi derecesinde uğrastıgım için sizin bilgilerinize ve yönlendirmelerinize şiddetle ihtiyaç duyuyorum..:D

Resim eklerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz

şimdi bu kablo ne çeşit bir kablo ve nasıl değişir bana biraz açarsanız bu konuyu memnun olurum.. dediğiniz gibi nereye götürsem trafo değişecek ama bu trafo bende yok diyorlar. Size şu konuda katılıyorum muhtemelen ufak bir müdahele ile düzelecek ama müdahele nasıl olcak onu bilmiyorlar. Ve tabii bende bilmiyorum. Elektrik ve elektronikle hobi derecesinde uğrastıgım için sizin bilgilerinize ve yönlendirmelerinize şiddetle ihtiyaç duyuyorum..:D

dğeri arkadaşım ses hoparlör denmi yoksa kabinde içerisinden mi geliyor
hoparlörden geliyor ise dc besleme devresi + dec audio kablosu ( tv-uydu cihazı - radyo+ teyp vb. cihazlarla bağlantı yaptığın uçlarında kırmızı beyaz fişler bulunan kablodur kablo kalitesiz ise hoparlörlerden uğultu gelebilir.

audio kablo bağlantısı yapmadan ses seviyesini sıfır konuma getir ve dinle

kabinden geliyor ise tranformatör vibrasyon (titreşim ) yapıyordur. buna yapman gereken, denemek için, transformatörü kabin icinden dışarı taşımandır.

transformatör den geliyor ise sana transformatör temin edebilirim.

bu arada trafo bende var ama önce emin olalım sizden istediğim denemeleri yapın sonuca beraber varalım bu arada öğrenmek açısından sizede cok küçükte olsa birnebze faydam olursa bundan gurur duyarım sağlıcakla kalın

Şimdi problem şöyle. Dediğiniz gibi kablolarda problem olması söz konusu değil çünkü subwoofer da aynı ses var ve subwoofer la anfi aynı kabin içerisinde yani bir kablo ile bağlantı söz konusu değil subwoofer direkt olarak amfi den bağlı. sesi sıfırladığımda herhangi bir ses kalmıyor. benimde şüphelendiğim şey bu. yani vuu sesi kalmıyor sesi sıfırladığımda. vuu sesi varken bazı denemelerim oldu. bu denemelerde bass vurduğunda bass ın bitmesi ile birlikte yoğun bir cızırtı geliyor. Sorunuzun tam karşılığı olması için şunu da söyleyim bu vuu sesi sistemi elektriğe taktığım anda bütün uydu lardan ve subwoofer dan geliyor. Gösterdiğiniz ilgi için bütün mesaj yazan arkadaşlara teşekkürler.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri