yh-85 40w hoparlör

benhur

Üye
mrb abilerim sorunum şu babam gece bekçisi ve kulubesinin üstünde yh-85 40w yazan bi hoparlör var resimlerine bakarak umarım anlarsınız...
sizden ricam:

*bu hoparlörlerin ismi nedir?(yani google da ne diye aratırsam bulurum)

*aşağıdaki 40 w amfi devresini yaparak bu hoparlörü çalıştırabilirmiyim...veya bana amfi konusunda devre olmasa bile bir

fikir verirseniz memnun olurum..
fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler....

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Anons hoparlörü diye aratırsan bulursun.
O anfi ile çalıştırırsın ama o anfi ne kadar verimli olur bilemem
onun yerine TDA entegreli anfilere hem yapımı kolay hemde genelde kısa devre koruması oluyor.
Tam olarak ne yapmak istediğini söylersen daha fazla yardımcı oluruz.

ilginiz için çok teşekkür ediyorum.bana kendim yapabileceğim 40w TDA entegreli bir amfi devresi gönderirseniz yada en azından TDA entegreli amfiler hakkında bana fikir vericek bir açıklama yaparsanız çok memnun olurum.bu arada amfi resimde görülen güvenlik kulübesinden anons ve uyarı yapmak için kullanılacak.ses ayarı yapılabilen bir amfi olursa eğer çok iyi olur.şimdiden sağolun...

ilginiz için teşekkür ediyorum.ukelalık olarak algılamayın ama TDA 1562Q (70w) lık bir amfi 40w lık bir hoparlöre zarar vermez mi?

Basit bir pazarcı anfisi ile de aynı cihazı kullanarak anons yapabilirsin..Çok özel bir anfiye ihtiyacın olmadan..

ilginiz için teşekkür ediyorum.internetten devre şemaları araştıramaya başlıyorum.

ilginiz için teşekkür ediyorum.ukelalık olarak algılamayın ama TDA 1562Q (70w) lık bir amfi 40w lık bir hoparlöre zarar vermez mi?

sen anfiyi yapınca o ayarlanır ses sinyal girişine direnç direnç koyarsın

Yapacağın amfinin besleme gerilimini ayarlayarak çıkış gücünü ayarlayabilirsin. Bunun için Amfi yapımında kullanacağın TDA1562Q nun dökümanlarındaki ilgili tablodan faydalanabilirsin.
Resimdeki hoparlörlere benzer hoparlörlerin empedansı yaklaşık 15 ohm dur. TDA1562 nin çıkışına böyle bir hoparlör bağladığın zaman (empedansı normal hoparlörlerden yüksek olduğu için) 40W 'ı bile alamayabilirsin.
Mikrofon kullanabilmen için ek olarak ses seviyesini de ayarlayan önyükselteç (preamfi) devresi de yapman ve TDA1572 nin girişi ile mikrofon arasına eklemen gerekir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri