5.1 ses sistemi arızası

buna benzer bir sorunda bende var.. philips mms460 5+1 ses sitemim var,sorunu ise; normal film izlerken veya müzik dinlerken birden bire subwoofer dan gök gürültüsü gibi ses geliyor. ve sürekli bas vermeye başlıyor. bunun nedenini bilen varmı.
kolay gelsin.

nedir bu anfinin modeli ön resminide bi çekermisin

aynı problem benim 5+1 vardı anfi katındaki tda2030 lardan birinin yandığını fark ettim değiştirdim ama gene bass otmeye devam ediyodu sanırım tonkontrol kısmındada bi patlak var

arkadaşlar herkese öcelikle selam.
benimde 5.1'im var fakat bağladım DVD'mi öldürdü PC'min harddiskini bozdu, cıldıracam, şu an 2.1 olarak kullanıyorum markası KAWAİ uzaktan kumandalı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler................

Arkadaslar oncelıkle genelde bende de boyle sorunlar vardı etrfata gelen ses sıtemlerıne bakıyorum... 1. hoperlorlerı kontrol edın hıc ses cıkmayanlar ıcın..2. soguk lehım var mı ve kablola baglantılarını kontrol edınız..3. entegrelerın cıkıslarını olcun datasheetlerıne bakın ve gırısı ve cıkıs voltajları ne olcak dıye 4. genelede transıstorler, diyotlar ve zenerlerde sorun olabılıyor, devreden sokup olcmenız gerekır ve ısınmalarını elle kontrol edın ısınıyormu dıye fazla ısınıyosa gıdıktır degıstırın... 5. su kondasatorler genelde kururmus veya sısmıs olur bunlar kolayakolay anlasılmıs kurdugu o yuzden sokerek olcmek gerekır degerının cok altındaysa degsıtrırın vede ses bozuklukları bundan dolayı olur calısırıken... neyse bukadarlık bılgı yeterlıdır zaten eger malıyette coksada ugrasmanıze degmez yenısını alın bazı entegreler pahalı olabılıyor... inş. yardımcı olabılmısımdır....

bu arada bırsey daha arkadaslar seste bozulma varsa hafaıften parazıtlık jakları kontrol edın duruma gore degsıtrrın bazı sorunlar rdna oluyo parazıtlık vs...

ses çıkışı ugultulu ise;
sesi kıstığın halde uğultuyu var ise
transformatörü kontrol et.ısınmadan dolayı sargılarda gevseme olur.
başıma geldi.
tabiki arkadaşlarada katılıyorum ugultunun bi çok nedeni olur.
devre elemanlarındaki kayıplarda neden olur.regülesiz besleme ugultuya sebeb olur

merhaba;
ayni sorun bendede vardi...
....
simdi eger kondansatorlerden herhangi birinde sisme veya patlama varsa bunlari degistirin...ayrica buyuk sogutucu panelin altinda bulunan L7812 regulatorunu bulundugu yerden sokun ve kablo ile uzatarak ayri kucuk bir sogutucu bagliyarak kasada uygun baska bir yere monte edin...
burada philips in en buyuk hatasi regulatoru en fazla isinan yerin ortasina koymasi ve sogutucu baglamamasi....ayrica 7812 yi soktugunuz anda pcb de ki hafif yanik lekesinide goreceksiniz....sorununuz %90 ihtimalle cozulecek...
gecmis olsun...

Merhaba bende logıtech z5500 var fakat 4 cıkıs calısıyor 5. cıkıs rıght dear olan cızırtılı ses verıo dıger hoporlerı denedım onlarda ole cıkısta bı sorun var sanırım bu tamır edılebılırmı yada cıkısta nasıl bır problem vardır bunun ıcın bana yardımcı olabılırmısınız guvenıpte bı elektornıkcıye goturemıyorum dahda bozulmasın dıe burda usta dıllerden bılgılerınden yararlanırsam sevınırım

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri