Amfide Distortion problemi

ACDCfatih

Üye
Merhabalar

Elimde 10W Marshall Amfi var yaklaşık 1.5 sene oldu alalı...Clean den hala harika ses aliyorum ama distortion dan gelen ses inanılmaz derecede kötü..daha önceden böyle nefret ettirici bi ses almiyordum.Duyumlarima göre zamanla potanslarin dayanikliligini yitirdigi üzerine ama daha birçok sorun da mevcut olabilir.Bana ne gibi sorunlar olabilecegini söyleyebilirseniz ve tavsiyede bulunabilirseniz çok sevinirim..(elektrik mühendisiyim elektronikten çok anlamasamda devre elemanlarını tanirim)

-amfinin içini açtim hiçbirşeyde kopma yok,elemanlarda gözle görülür bir zarar yok,hoparlörlde yirtilma gibi sorunlar yok,dedigim gibi distortion problemi var

-gitarın amfiye baglandıgı kabloda herhangi bir sorun yok,başka kablov e gitar denedigimde amfinin distortionu hala kötüydü

umarım yardımcı olablrsiniz.Şimdiden teşekkür ederim.Kolay gelsin

devrede mevcut olan elektrolotik kondansatorleri yenileriyle degistirirsen yada kapasitemetre varsa olcuver kondansatorler zamanla kurudugundan dolayi kapasiteleri degisiyor

malesef kapasite ölçen aletim yok ama dediginiz gerçekten çok mantıklı,başka bir sorun daha aklınıza geliyormu?

voltaji olcmelisin dusuk oldugu icindir

amplinin modeli nedir transistörlü hibritlerden mi lambalılardan mı all tube bı amplıyse lambalara bkamanda fayda var bias ayarıda ısteyebılır, hıbrıt ise kı bazı marsalllarda (avt,avtx, vb,)preamp katına 1 12ax7 koyarlar o gıtmiş olabılır

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri