İlk defa 2 tane hoparlör bağlicam...Nasıl yapıcam ?? Yardım Edermisiniz ?

ExpinceR

Üye
Arkadaslar elimde babama daha önce hediye edilmiş olan 2 tane hoparlör var...
Bende anfi hoparlör falan bu işlerden anlamam :D

Resimde gördüğünüzden 1 ÇİFT var...Bunu bi tahta kutunun içine monte etcez..
Ancak bunu pc ye bağladıgımızda ses çıkacak..veya bir vcd çalar a ??

+ ve - ucundan 2 tane kablo çıkıor bunların ucuna jack falan yerlestircez heralde Bana Anlasılır VE NET KOLAY BİR biçimde yardımcı olcak varmıı ??

Neler yapmam gerekir ??

Markası Jameson JS-60 600 w Gücünde..

İşte RESİM... Şimdiden teşekkürler :)

Bu çok kolay birşey, hoparlörlerinin arkasındaki iki bağlantı yerine birer bağlantı yapıp, sonrada, bağlayacağın cihazın çıkış yerine uygun bir fiş takacaksın.Bir çok cihazda fiş gerektirmez bile.
Ama bilgisayara bağlamak için ayrıca besleme gerektirir, bu senin için zor bir iş sayılır.

1-Arabaya takmak istesek nasıl olcak peqi ? arabanın kendi hoparlörünü söksek uçlarını buna bağlasak olr mu ?

2-Bilgisayar a bağlamak için devre falanmı lazım yani *?

Teşekkürler :)

Resim gözükmüyor.
Ama hoparlör ü direk pc ye veya vcd ye bağlarsan ses en fazla sinek vızıltısı kadar çıkar bu yüzden araya bir anfi yapman veya satın alman gerekir.
Arabaya direk takabilirsin.

anfi bir elektronik cihaz sesi yükseltmeye yarıyor.

Anfi dediğiniiz şey bu bas denen şeymi ??

arkadaşım hoparlörleri göremedim bunların mıktasın üstünde vatı yazar veya ohm omajı yazar sembolü w veya ohm olabilir burada ne yazıyor eğer araba ya olacak şekilde iseler arabaya tak derim ben şimdi piyasada vcd lere 50 tl ye kadar 2+1 hoparlörler var zaten vcd ye bağlamak için anfi alacaksın oda sana tutacak en az 20-30 tl bence hiç gerek yok eve takmana...

başarılı çalışmalar...

sen arabaya mı takmak istiyorsun yoksa bilgisayarına mı?

bilgisayarına takmak istiyosan,pc deki ses çıkışına hoparlerin + ve - uçlarına bağlıyacaksın,bilgisiyarına bağlamk için ayrıca devreye lazım olmaz diye düşünüyorum

arabam olmadığı için ve daha önce hiç arabaya hoparlör bağlamadığım için bu konuda yardımcı olamıcam,yardım edenler çıkacaktır muhakkak...

buyrun resim... :)

Ufak bir kutunun içine monte edicem bunları..

ucunu kasanın arkasına takdımda ordan çalısmasını istiyorum..

Veya bir Cd çalar VCD DVD vs. gibi bi cihaza takdımızdada çalısmasını istiorum

Bunlar araba için yapılmış hoparlörler,bence sen bunları araba kullansan daha iyi olur hem direk bağlıyabilirsin.
İlla pc ye bağlıcam diyorsan dediğim gibi bir anfi satın alman lazım veya kendin yapıcaksın.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri