İşletme için ses sistemi?

mavi2909

Üye
Arkadaşlar şöyle bir sistem arıyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Fabrikamızda yaklaşık olarak 50 noktaya bir çeşit diyafon sistemi kurmak istiyorum. Yani örneğin o 50 noktaya müzik yayını yapacağım, ancak karşılıklı olarakta 1 noktayla görüşmek de istiyorum. Yani kameradan da kontrol ediyorum, o noktaya mesela makinanın yanına gitmeden operatörle konuşmak istiyorum sonra kaldığı yerden yayına devam etsin. Bu şekilde herşeyi etkin kullanmak istiyorum, maliyete göre kablolu yada kablosuz olabilir...Bilgisayar üzerinden de olabilir, sistemin kendi cihazı da olabilir...

aynısından bende arıyorum tarih baya eski ama belki yardımcı olan olur, bende 16 bölgeye yayın yapmak istiyorum ve istediğim bölgeye ayrı ayrı seslenmek istiyorum nasıl bişey yapabilirim. veya hazır satılan sistemler varmıdır yardımcı olursanız sevinirim.

diafon (intercom) Demek istediniz galiba ?

tam değil istediğim şey şu şekilde

benim istediğim devre

içinde saat olacak ve 10 bölgeye ayrı yayın yapacak diyelimki on tane oda var. on odaya ayrı saatlerde zil çaldırmak istiyorum ayrıca ses yayınıda yapmak istiyorum

mesela 1 odaya saat 10 da zil sesi 2 odaya 10,30 da zilsesi falan gibi ve ayrıca microfonla duyuruda yapmak istiyorum 1. odanın tuşuna basıp hasan malzeme geldi ğibi :D 2 odanın tuşuna basıp hüseyin girişe gel falan gibi

ben sistemi amfimi kurdum ama aynı anda yayın yapmak zorundayım bölge bölge yayın yapamıyorum böle bi devre oluşturmamda yardımcı olurmusunuz?

anahtar ile bölge olarak ayırabilirsiniz. mesela 1. 4. 10. odalara yayın yapıcaksınız, 1. 4. 10. anahtarları kpalı konuma getirin haparlor çıkısına anahtar koyup kontrol edersiniz. zil olayı ise işin içinde saat kavramı oldugu için birşey diyemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri