cep anfisi

demonsands

Üye
ufak bir cep anfisi yapmak istiyorum elektronik 3 4 tane devre yaptım yapacağımı düşünütorum ama bulamadım şöyle mp3 çalara takına biraz fazla ses versim 9 v luk bir belemesi olan bi anfi devresi vere bilirmisiniz şimdiden teşekkürler

kardeşim kendim denedim çok güzzel verim aldım ama dikkat 9 voltla beslersen ısınma çok fazla olacağı için sorun olacak sen 7805 gerilim regulatörü ile 5 volt sabit voltaj ile ısınma soruununuda ortadan kaybedersin. kolay gelsin şarjlı pille denemen daha iyi diğerlerinin ma gücü düşük olduğu için seste cızırtı yaptırıyor.

mp3, ceptelefonu vb küçük cihazlar max 1 waat güç üretebilen mono bir anfi
kendim çizdim

DENENMİŞTİR

not:ters ayna görüntüsü deyildir siz kendiniz mirror özelliğini açarak ayna görüntüsünde basınız.
size pcb dosyası ve diğer dosyaları buradan bulabilirsiiz.
tda7052 anfi dosyaları ektedir.

arkadaşlar devrede ses girişinde bulunan 2.2 uf lik kutuplu kondansatör enteğrenin ısınmasına sebep olabiliyor.kuplaj etkisi yaratıyor.ondan dolayı orada kutupsuz kondansaör kullanırsanız sorun kalkacaktır.ben 100nf lik kutupsuz kullandım.
devreden görüntüler

Tda-7052-anfi-1.jpg
Tda-7052-anfi-2.jpg
Tda-7052-anfi-3.jpg
Tda-7052-anfi-4.jpg

Ekli dosyalar

• Tda 7052 1 watt anfi.rar
    284.7 KB · Görüntüleme: 5
sol kerdeşim ama stero çıkışlı olsa daha iyi olmazmı senc ?

bu devreden iki tane yaparsan stero çıkış alabilirsin

yapmak istediğim bir parabolik mikrofonu bir ses kaydedicisine veya mp3 çalara bağlamak isteği ile böylesi bir mini amfi düşüncem vardı benim de. Şöyle bir şema buldum. Elektronik bilgisi benim gibi yeni başlayanlara göre daha ileri olan arkadaşlar bir göz atarlarsa benim için de, diğer tüm arkadaşlar için de faydalı olacağını umuyorum.

f0wuxg.jpg

arkadaşım tda7052 yerine tda2822 kullansam herhangi bi sakıncası olur mu????

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri