İdeal Oto Amfisi, Tda 7560 ve Yardım!

TDA 7560 İLE YAPILMIŞ BU DEVREDE HER KANAL BAŞINA 50WATT ÇIKIŞ VERMEKTEDİR. OTO ANFİSİ OLARAK İDEAL BİR ANFİ ÇEŞİDİDİR. BENİM YAPTIĞIM KUTULAMA ŞEKLİDE RESİMLİ OLARAK VERDİM VERDİĞİM LİNKLERDE DE BUTUN DOSYALARI MEVCUTTUR KESİNLİKLE ÖNERİRİM YAPIN BU DEVREYİ RESİMLERDE 3 FAN GÖRÜLMEKTEDİR NEDENİ İSE SON SESDE ISINMA SIFIR OLSUN DİYE TAKTIM VE REIMLERDE GENE PİL GÖRECEKSİNİZ ODA LEDLERİ GÖSTERMEK AMACLI KULLANDIM 9 VOLTLA ÇALIŞMAZ 12 VOLT 6AMPER CİVARI ÇALIŞMAKTADIR.MUMKUN OLDUGUNCADA LINK BOZULDUGUNDA INTERNETTE GIRIP DUZELTECEGIM...!!!

KENDİ YAPTIĞIM KUTULAMA, RESİMLER ÜZERİNE İSMİMİ YAZMAMIN NEDENİ HERKES BEN YAPTIM DİYE DEMESİN, ONDAN DOLAYI YAZDIM ...!!!!

SON BİTMİŞ HALİ 2.jpg

Alıntıdır..

Ekli dosyalar

• 4kanal 50watt anfılıkator GÖKHAN GÜNEY.rar
    8.9 MB · Görüntüleme: 16
Konuyu açmamın bir nedeni de söz konusu amfiyi yapamamış olmam..
Yardımlarınızı bekliyorum, elektronik bilgim yok o yüzden devre yerleştirmesini yapamadım..

Bende ki malzemelerde bunlar..

1 adet Tda 7560
5 adet üzerince 104 yazıyor 100n'ler sanırım..
1 adet 47uF
2 adet 1uF
1 adet 4700uF
1 adet 10k
1 adet 47k
1 adet 470n
--------------------------------------------------
Uzun uğraşlarım sonucu şöyle bir sonuca vardım..

Yalnız 6. ayaktan çıkan 100n'e yol bulamadım ???
Biri kontrol eder inşallah bunu.. Yardım lütfen..

BU BENIM YAPTIGIM BIR DEVREDIR VE ORDAKI 100NF (+) ile (-) arasındadır ve devreyı burdada paylastım ordan ıncelersın...

arkadaşkar ben buna benzer tda 7560 la ilgi yaptım fakat 1 dk bir kapat maktadır entegrenin bacaklarına dokununca devam etmektedir kestigi an baktıgımda entegre iii bakır plakete lehimlenmiş kaçakta yok tu sizce neden bide 100n diye yazan yere 470 n koysak olurmu ii çalışmalar

lehımlemen ıyı degıldır soguk lehımder olur bır yerlerde temas olabılır ıyıce kontrol etmelısın bırde ses gırıs cıkıslaı dıkkatlı bagla ter baglama bunlara dıkkat et bı dah ahala cozulmedıyse bı bakarız neler olabılır dıye resımlerınıde cekersın bakarız burdan ona gore bısıler soylerız yardımcı olmaya calısırız....

Arkadaşım soğuk lehim var mı yok mu kontrol et. Mute ve St-by uçlarına enerji verip vermediğini kontrol et. Eğer parazit varsa giriş ve çıkışların beslemeye yakın olup olmadığını kontrol et. Ses giriş çıkışlarında ve beslemenin olduğu yerde klemens kullan. Kabloları direk plakete lehimleme. Lehimleme sonrası lehimden tortu çıkıyor. Bu tortuları sentetik tiner ile temizle. Eğer temizlemezsen bu tortular kutupsuz kondansatör gibi işlev görürler.

mrb arkadaşlar ben bu devreye ses kontrolu eklemek istiyorum tek pot ile 4 giriside kontrol edecek bir devre varmı şimdiden teşekkür ederim

arkadaslar ben bu devreyi yapmayı planlıyorum ama 1000wlık wooferi normal bi şekilde çalıştırırmı bu devre ? yani tek olarak 200w yetermi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri