ses limitleme ?

nazımk

Üye
merhaba herkese..benim, sesi limitleyen,pottan ne kadar acılırsa acılsın belli bi düzeyin üstüne cıkmayan ama sesi kesmeyen,sesler ne kadar farklı olursa olsun hoparlörden aynı desibelde ses cıkmasını saglayan basit bi ara devre/elemana ihtiyacım var..yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.

saygılarımla

yada şu da olur;
kanal çıkışına öle bişey yapmalıyım ki nerden acarsa acsın sınırlanmalı , sabit kalmalı ses..

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba herkese..benim, sesi limitleyen,pottan ne kadar acılırsa acılsın belli bi düzeyin üstüne cıkmayan ama sesi kesmeyen,sesler ne kadar farklı olursa olsun hoparlörden aynı desibelde ses cıkmasını saglayan basit bi ara devre/elemana ihtiyacım var..yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum.

saygılarımla

yada şu da olur;
kanal çıkışına öle bişey yapmalıyım ki nerden acarsa acsın sınırlanmalı , sabit kalmalı ses..

Sizin aradığınız şey seslendirme sistemlerinde sıkça kullanılan limitör-kompressör devresidir.

Stereo Compressor/limiter with Clipper-Pira CZ - Broadcast Hardware - Zimbio

http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/SSM2166.pdf
bu devreler işinize yarar sanıyorum .

abi cok teşekkür ederim..başka fikirleriniz varsa da bekliyorum..

bulunan ortamda ses ile oynansa dahi sesin aynı kalmasını istiyorlar..amaç bu..emeğinize saygılarımla

abi cok teşekkür ederim..başka fikirleriniz varsa da bekliyorum..

bulunan ortamda ses ile oynansa dahi sesin aynı kalmasını istiyorlar..amaç bu..emeğinize saygılarımla

Bu başlıbaşına farklı bir işlemdir. Bu tip cihazlar bir zamanlar canlı müzik yapılan yerlere takılıyordu. eğer ses 90 dB yi geçerse bir kaş saniyeliğine sesi kısıyordu. sanıyorum buna benze bir şey istiyorsunuz. Malesef o şekilde bir devre elimde yok ama belki boş bir vaktim olursa nasıl birşey yapılabilir diye düşünürüm.

mrb. cihaz hakkında da bilgi verirmisin nerede kullanacaksın bunu?

mrb. cihaz hakkında da bilgi verirmisin nerede kullanacaksın bunu?

kardeş şöyle anlatıyım..4 hoparlörümüz var pasif..power mixer,1 mikrofon..okuldaki sistemlerin aynısı..bu da okul zaten..benden sabitlememi istediler ses desibelini..

hat trafosu kullansam olur mu?fikirlerinizi önerilerinizi bekliyorum..zamanım daraldı :))

güncel!!!!

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri