+/- 53V inverter devresi

tusoline

Üye
Ardaşalar herkeze slm geçen nette bulduğum bir devreyi yapmaya karar verdim 2*120w stk entegreli anfi devresi.Sorun şuki devrenin besleme gerilimi + / - 53V ben bu devreyi arabada kullanmak istiyorum aküden 12V gerilim alıcam bunu 53V'a çıkarabilmem için inverter devresine ihitiyacım var böyle bir devre varmıdır??? bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim herkeze kolay gelsin....

bahsettiğin devre smps devresi nette arama yaparsan 300w ve üstü yapılan devreler var onları inceleyebilirsiniz maliyeti hakkında pek bir bilgim yok

örnek bir devre çıkış max+/-90v kadar çıkartılabiliyor
inverter4go.jpg

Korkmaz birşey daha sorucam +/- 90v demişsin benim yapacağım devre +/-53v peki bu inverter devresini yaparsam ayrıyetten 90v den 53v ye düşürmek için bir devre daha yapmama gerek varmı

devrede VR1 trimpotu(Voltage Adjust) var onunla voltajı ayarlayabilirsiniz tekrar devre yapmanıza gerek yok dediğim gibi google smps diye bi aratın yapılmış devreleri göreceksiniz

korkmaz bu devreden vaz geçtim üzerinde baya bi araştırma yaptım oto için uygun olmayacağını öğrendim bilgi paylaşımın için teşekkürler

ei33 trafosu biraz zor bulunur. bunun yerine etd59 yada troid alıp kendin sarabilirsin... ben yaptım suan arabada kullanıyorm +- 80v cıkıs alıyorum iletisime geçersen yardım ederim

arkadaşım bende smps ye merak saldım ama daha işin başında takıldım yani trafo kendim sarmalıyım ama hangi nüve piyasada kolayca bulunabilir ve hesaplamalar konusunda yardımınıza ihtiyacım olacak yardımcı olabilirsen sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri