Bilgisayara en az 4 mikrofon bağlamak.

ceyhanII

Üye
Herse kolay gelsin,

Başlıktaki mevzuyu bir kaç aydır araştırıyorum, birkaç alternatif buldum ama bildiğiniz gibi deneyim başka ve bu konuda deneyimi olan kişilerin tavsiyelerine ihtiyacım var.
Uygulama bir ses kayıt uygulamasından çok bir mühendislik uygulaması, kapasitif mikrofon kullanmayı planlıyorum ve bilgisayara bağlanacak mikrofon adedi 8' e kadar çıkabilir ancak şu an için 4 adet kafi. Mikrofonları bağlamak için kullanılacak arabirimin çok hızlı işlem gücüne sahip olması gerekebilir, zira zaman uygulama için çok kritik bir parametre.
Fikri olan arkadaşların tavsiyesi beni mutlu edecektir.

Merhabalar:
Sistemi nasıl bir uygulama ile yapacaksınız bilemiyorum ama usb ses kartları belki işinizi görebilir.
Bir projede benimde bir çok mikrofon ve hoparlör çıkışına ihtiyacım olacaktı.Usb ses kartlarını deneyecektik ama yazılımsal sorunları aşamayınca kaldı.

Denemedim ama fikir olarak belirtmek istedim

Saygılar

Bir hafta kadar internetten uzak kaldım. Önerdiğiniz ürün tiplerine göz atacağım.

kardeşim sanırım yanlış anlamadımsa sana basit 4 kanal bir mikser yeteri ile işnizi görecektir.ayrıca bu şekilde her mikrofonu ayrı ayrı şekilde kontrol edebilirsin...yanlışım varsa düzeltin saygılar...

ben de öyledim anladm sanırım... gayet de sağlıklı bir sistem...

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri