10 led vumetre denenedi

djoy

Üye
Dosya, Dosya Paylaşım Sitesinden Silindiği İçin Konu Çöpe Taşınmıştır.

Arkadaşlar benim çizdiğim ve denediğim vu metre çalışıyor ve basit.LM3919 ile yaptım yanlız bir sorun olursa yani bir süre sonra 1. ledden başlayarak bütün ledlersürekli yanmaya başlarsa ses girişine bir hoparlör bağlayın

hata var sorun var bi bak istersen kardeşim ..:)

Bu devreyi yaptım hiçbir problem yaşamadım sorunsuz çalışıyor. Aşağıda videosu vardır.10 Led e paralel olarak 10 led daha ilave ettim.Bundan dolayı kenarlardan ortaya doğru yükseliş vardır.

Ses Ve IŞIK Ritmi (vumetre)

Embedded media from this media site is no longer available

Moderatör tarafında düzenlendi:
biraz daha açık bi şema varsa paylaşırmısın bide devreyi plaket üzerine nasıl kurabilirim anlatırsan sevinirim

çok önceden eklemiş olduğunuz proteus çizimli dosyaya şimdi ulışamıyorum,bu vumetrenin çalışan bir versiyonu varsa devreyi kuran arkadaşlar proteus şemasını ekleyebilirler mi acaba?ben verilen devreyi proteus ta kurmaya çalıştım ama devre çalışmıyor.(yani LED'ler yanmıyor).

devreyi hemen proteusta deniyorum eğerki olursa ledlerden paralel kablo alıp arabanın sağ ve sol olmak üzere iki köşesine yapıcam sonucu inş sizinle paylaşabilirim.

emeğine sağlık

emegıe saglık hocam cok guzel yarın ılk ısm arbanın ıc ledlerını bu sekılde cevırmek olucak :))

kardeş bu devre kaç volt ile çalışıo yanlış bişi yapıpta devreyi yakmayalım .d

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri