Lazermetre (lazer ile mesafe ölçümü?)

Arkadaşlar bir lazermetre tasarlamam gerekiyor projem için. Nasıl bir sensör kullanmam gerekiyor? Lazermetreyi PIC ile oluşturacağım ve LCD ye yazdıracağım. Internette araştırdım ama genel olarak aletin kendisi yani lazermetreler var. Sensör olarak fikir edinebilir miyim?

lazermetre denilen aleti yapmak çok zor bir iştir. lazer ile mesafe ölçümü profesyonel anlamda sadece elektronikçinin işi değildir. fizik olayıda işin içine giriyor. lazer ışınını gönderip ve tekrar çarpıpı dönen ışıkları toplamak ve bunların frekans değerlerini ölçmek zor bir iştir. bence siz ultrasonik sensörle bu işi bitirin....

ya arkadaşlar bana acil bir güzel sensör devresi lazıım..yardımcı olabilirmisiniz... :'( :'(

aslında bana lazım olan şey de o. lazer için sensör devresi. proje ultrosonik sensörle olmayacak. lazer ile çalışması gerekiyor.

biraz bilgi edindim bu sensörlerle ilgili. PSD veya CCD gibi dedektörler kullanılıyor. Bunları bulmam kolay olabilir mi acaba?

bir lazer ölçüm cihazı alıp içini acıp bakman en iyisi olacaktır bence.kopya mantığı yani malzemeler konusunda yardımcı olabilirim acıkcası cihaz ile pek bilgim yok ama muhtemelen cihazı actıgın zaman smd kompanentler ile üretildiğini göreceksin malzemeleri konusunda yardımcı olabilirim

Arkadaşlar bende lazer metre ile ilgili araştırma içindeyim. halen sonuç elde edemedim.
Bir adet lazer metre aldım ve inceliyorum ama sonuç henüz yok. Bir optik modül kullanılmış, işlemci olarak da 8051 kullanılmış.

Arkadaşlar bir lazermetre tasarlamam gerekiyor projem için. Nasıl bir sensör kullanmam gerekiyor? Lazermetreyi PIC ile oluşturacağım ve LCD ye yazdıracağım. Internette araştırdım ama genel olarak aletin kendisi yani lazermetreler var. Sensör olarak fikir edinebilir miyim?

bende lazer ile mesafe ölçümü yapacagm yardım edebir misinz??

bir lazer ölçüm cihazı alıp içini acıp bakman en iyisi olacaktır bence.kopya mantığı yani malzemeler konusunda yardımcı olabilirim acıkcası cihaz ile pek bilgim yok ama muhtemelen cihazı actıgın zaman smd kompanentler ile üretildiğini göreceksin malzemeleri konusunda yardımcı olabilirim

bilginiz yok ama fikriniz var. bahsi geçen cihaz yürüyen ışık değil. ARM bileceksin önce bide onun içine sağlam bir kod yazcaksın. soruyu soran arkadaş önce bir ARM kartını çizip tasarlıyacak sonra kodunu yazacak.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri