Işık Bariyerinde Tercih Ne Olmalı?

Turkraider

Üye
Sektörde bir çok ışık bariyeri var,bunların arasında dikkatimi çeken fiyat farkları.

1)Sizce neden bu kadar uçuk farklar var?
2)Hangi özelliklerinden dolayı hangi markayı seçmeliyim.?

Saygılar....

Işık bariyerleri deyince biraz düşünmek lazım..türkiyede ne kadar güvenli çalışma ortamı sağlanıyor?aslında cok önemli bir konu.Ben zannetmiyorum kaliteli ürünlerin kullanıldığına.Marka sorarsan bir şey diyemiyeceğim bilgim yok

fotoselde ısık barıyerınde sick den sasma.sick bu ısı yıllardır yapıyo.tercıhın bu olabılır

hırsız alarm sistemlerinde kullanacaksan vona bean sensörler var isterseniz özel boy ve renklerde yapıyorlar bostancı 0216 5742281

Makine imalatçılarının kullandıkları ışık bariyerlerini kullanma derim... Pahalı malzeme olduğu için en ucuzunu takarlar. Konuda güvenlik olduğu için Türkiye'de de çok önemsenmez...Bu nedenle hassas bir cihazdır ışık bariyeri. 1-2 tane büyük firma var. Bence Leuze yada Keyence kullanabilirsin. Kaliteli istersen...Diğerleri hafif titreşimde dağılırlar...Fiyatları diğerlerine göre biraz pahalıdır ama güvenlik söz konusu olunca durum farklı..

ben SICK tercih ederim, hem ürün yelpazesi çok geniş, hemde bariyerin patenti onlarda.titreşime çok dikkat etmen lazım, yanlış seçimden dolayı dağılan farklı markalarda sayısız bariyer gördüm.
Sadece akıllı ürünler güvenlidir.
akıllı olan ürünler ise SICK ten gelir.

SİCK marka kaliteli odluğu gercek ancak cok pahalı nerdeyse ortalamanın 2 katı fiyat veriyolar.bu bariyerler altındanmı yapılıyo anlamadım..yada markayımı satmaya calısıyolar..Leuzeden fiyat aldım daha uygun ve özellikleride aynı..bu firmalar kalite onayını baska yerlerdenmi alıyolar? bunlara lisans veren yer ortak deilmi?

Bariyer imalatcıları onayı aynı yerden alıyo..o onayı alamayan zaten üretim yapamıyo.gidipte 3500 ytl verip sick alma..arabamı bu?

kellepaca ' Alıntı:
SİCK marka kaliteli odluğu gercek ancak cok pahalı nerdeyse ortalamanın 2 katı fiyat veriyolar.bu bariyerler altındanmı yapılıyo anlamadım..yada markayımı satmaya calısıyolar..Leuzeden fiyat aldım daha uygun ve özellikleride aynı..bu firmalar kalite onayını baska yerlerdenmi alıyolar? bunlara lisans veren yer ortak deilmi?
seçtiğin ürün yanlış ürün bence özellikleri belirleyip ona göre bakman lazım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri