Loadcell Nasıl Çalışır? Resimli Anlatım

merabalar
ben bu loadcellere kendim yükseltici ve ekranda görbileceğim bir kontrol sistemi yapmak istiyorum bu yüzden sormuştum sizlere bir de şunu sormak istiyorum bu parazitlerden konmanın yolu nedir loadcellerde acaba öğrenebilirmiyim rica etsem ilginiz için teşekkür eder saygılarımı sunarım....

sanırım lodcell indikatörü yapacaksın.bu işin sırrı şu bende aynı proje üzerinde çalışıyorum kağıt üzerinde bitti sayılır ama sanırım 1 yıl sürecek neyse işin sırrını söyliim sana.bu konuda ölçümde çok hassas olmalısın lodcell den gelen anolog sinyali çok küçük voltajlarda karşılaştırma yapmalısın ve bu voltaj(ki ben nv seviyesinde karşılaştırma yapıp sinyali işleyeceğim)dediğin gibi parazitler çok etkileyecek bunu çözümü analog kısmı izole etmen gerekiyor o bölgeyi kurşunla kaplamalısın .ama bu yasak ve standartlara uymuyor.ben farklı bir yol buldum tabii ki texas enstrument destek alıyorum çünkü onun işlemcisini ve interface yi kullanacağım.bana mail atarsan sana söylerim

mikroişlemci tabanlı bir gösterge dedıgınız sekıldekı dıgıtal gosterge oluyor dımı ..

Yay elemanı üzerine bir fiziksel kuvvet uygulandığında bu bir deformasyona sebep olur ,yay elemanında meydana gelen bu deformasyon wheatstone köprüsü üzerinden bir elektrik sinyali olarak çıktılanır

burada kı elektrık sınyalını cıktılayan .. straın gageler mı .?

Merhaba ben bi toz tartım projesi üzerine çalışmaktayım ve hassas tartım yapmam gerekiyor tartım aralığım 5gr-40gr arası hassasiyetim ise 0.01 gr bu özellikte loadcell varmıdır nerede bulabilirim acaba bilgisi olan var mı şimdiden teşekkürler

tok teşekkür ederim abilerim gerçekten faydalı bilgiler bunlar

Merhaba ben bi toz tartım projesi üzerine çalışmaktayım ve hassas tartım yapmam gerekiyor tartım aralığım 5gr-40gr arası hassasiyetim ise 0.01 gr bu özellikte loadcell varmıdır nerede bulabilirim acaba bilgisi olan var mı şimdiden teşekkürler

Bence arkadaşım bu proje de loadcell yerine bu hassasiyet ulaşacak rs232 çıkışlı bir terazi kullan. Eğer bütcen varsa Sartorius veya Mettler iyidir.

arkadaslar loadcellerın besleme gerılımıdemı mv yoksa besleme 10v mu yardım edersenız sevınırım

Merhaba ben üniversite bitirme projesi olarak hareketli bant üzerinden geçen malzemeleri ağırlıklarına göre yandaki kutulara atacağım.Projenin mekanik kısımları ve elektronik kısımlarını bitirdim.Tek sorun elimde cas 30 kg loadcell var max 2.2 mv/v çıkış verriyor.Bunu pic in işleyebileceği bir voltaja yükseltmem gerekiyor..Normal 741 ile opamp devresi kurdum ama olmadı.Yüksek kazanç olan ve kararlı şekilde çalışan bir opamp devresi lazım yardımcı olursanızz sevirim..

Merhaba ,

Loadcell in her koşulda tamiri mümkün değildir.Şöyleki loadcell in aşırı yük değerleri mevcuttur.Siz loadcell 'i kulandığınız yerde bu aşırı yük değerlerini aşmayacak bir mekanik koruma önlemi almamış iseniz loadcell bir daha geri dönmeyecek ( tamir edilemeyecek )şekilde bozulur.Loadcell in, Ip koruma sınıflarına uygun şekilde kullanılmaması, yıldırım düşmesi v.s gibi durumlara karşı iyi bir şekilde topraklanmaması tamir edilemez duruma gelmesine neden olabilir. Bunun dışında kalan kablo kopması v.s gibi durumlarda loadcell tamir edilebilir.

Loadcell, tartı göstergeleri ve ağırlık + kuvvet ölçümü hakkında her türlü bilgiyi ;

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri