scada ekranında excel tablosu gösterme hakkında

intograve

Üye
başlıktanda anlaşılacağı gibi Scada ekranında bir excel tablosu yada o işi görecek başka bir tablo gösterebilirmiyiz??.örneğin ben bir excel dosyası oluşturacağım içinde bir tablom olacak ve çalışma zamanında örneğin "kayıtları göster" gibi bir butonla içinde excel tablosu olan bi resim açılacak ve ben exceldeki tabloyu veritabanındaki verilerin bazılarıyla dolduracağım.

böyle birşeyin mümkün olduğunu tahmin ediyorum zaten veri tabanı kısmını hallettim ama veri alma verme gibi bir sorunum yok aldığım verileri excel tablosuna da yazabiliyorum ama bu tabloyu ekranda nasıl göstereceğim bilmiyorum.

sanırım oleelement ile olacak ama çok araştırdım bulamadım yardımcı olabilecek olan varsa çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
eğer scada programın OLE'yi destekliyorsa o zaman yapabilirsin,
veya diğer yöntem activex desteği varsa uygun bir activex yüklemek sureti ile de yapabilirsin

eğer scada programın OLE'yi destekliyorsa o zaman yapabilirsin,
veya diğer yöntem activex desteği varsa uygun bir activex yüklemek sureti ile de yapabilirsin

Peki ama nasıl yapılacak biraz daha açabilirmisiniz?

Bunların hepsini destekliyor. Run time olunduğunda dosya açılmıyor sadece proje edit aşamasında açılabiliyor?

Peki ama nasıl yapılacak biraz daha açabilirmisiniz?

Bunların hepsini destekliyor. Run time olunduğunda dosya açılmıyor sadece proje edit aşamasında açılabiliyor?

Normalde proje edit anında değil çalışma anında açılır.

Intouch veya Teos ile deneyebilirsin, Teos'u http://www.mikrosay.com.tr/files/TeosDemo.zip adresinden indir bir tane demoyu çalıştır sonra kapatıp designer olarak projeyi aç.

Designer olarak çalıştırdıktan sonra bir project manager'dan bir formu seçip içerisine ole object bileşkesini atman lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri