binbaşı

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• merhaba ayarlanabilir güç kaynağı yapmak istiyorum ama bazı sorularım var bende lm338t 5 adet var bunları paralel bir şekilde 10k lık çok turlu pot ile kontrol edebilirmiyim. ede bilirsem pot ile çıkıs arasına giren 240 ohm direnç de değişme yapacammı? bide bu diren normal bi diren işimi görürmü?.
    bazı bu güç devrelerinde lm-- + giriş ile + çıkış rasına diyot atıyolar atmalımıyım amacı nedir?
    Merhaba, dvr kayıt cihazı formatlama hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var. bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?
    Merhaba yardımlarınızdan dolayı size özel olarak teşşekür etmek istioyru. Çok sağolun
    Merhaba bir op amp devresi kurdum.Devreyi ses yükseltmede kullanıyorum yani bir mikrofon ön yükselteci olarak.Fakat opamp devresi ile amfi devresini aynı güç kaynağına bağladığımda çıkış alamıyorum.

Neden olabilir ?
    Sizin onereceginiz bir sema-cizim ve parcalar varmidir bunu saglam ama ucuza nasil malederim?
    yaklasik 500 adet yapmam gerekiyor. Bu arada motorlar fancoil motoru EC tipi.
    Tesekkurler.
    binbaşı
    binbaşı
    Bu konuda sn. Serkan_48 nick name'li üyeden tam destek alın. Çünkü fancoil fanların kontrolü ve klimalar konusu çalıştığı sektörle çok yakından ilgilidir ve bu sektörün içinde kendisi. Elektronik devreler konusunda, ucuz ve sağlam malzeme seçimi konusunda mutlaka yardımcı olabileceğini sanıyorum. Kolay gelsin.
    Merhabalar, Elektronik bir devre konusunda yardima ihtiyacim vardi?
    0-10 volt kontrollu bir invertor motoru kontrol etmem gerekiyor.
    elimde 24vAC trafo kaynagi var.
    bu 24AC voltu 24vDC ye cevirerek 2, 6, 10 volt olmak uzere 3 cikisli ufak bir kart yapmam gerekiyor.
    3 kademede invertoru calistirmak istiyorum.
    Rolelerin hepsi ayni anda calismayacak. "LM2596" bu cihazin 3 cikislisi gibi
    Tesekkurler,
    binbaşı
    binbaşı
    İnverter klimaların içinden dışarıya verilen havayı kademeli olarak üfleyen cebri fanların devir kontrolu tam olarak bu şekildedir. Bu konuda bir fikir sahibi olabilmek amacıyla onları ilk baştan onların iç yapısını detaylı olarak incelemenizi öneririm.
    merbaha;
    Şantiyede treefaze ile beslenen yaşam alanı bazı bölgelerde özellikle klimalar devreye girerken 1 fazda ciddi bir gerilim dalgalanması oluyor , yükü belli bir oranda dengeledim klimalarda sağlam , dağıtım panosundan itibaren fazları değiştirdim bu defa farklı bir bölgede aynı sorunla karşılaştım tesisatı tamamen değiştirmek dışında neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
    Birde bu internette jel sıvılar dolaşıyor sulu aküyü jele çevirme şansımız varmıdır sağlıklı olurmu ilginiz için aydınlattığınız için teşekkür ederim.
    binbaşı
    binbaşı
    Hayır, benim bildiğim kadarıyla böyle bir şansımız ne yazık ki yoktur, yeni jel aküleri satın alıp sulu olanları ise araçlarda kullanmalısınız, çünkü yapıları imal edilirken çok farklıdır, uyumsuzlukla ilgili sıkıntılar olabilir bu tadilatlarda, kendi kanımca. Kolay gelsin.
    Hocam Benim için Önemli olan akü kapasitesinin artması çünkü akşam gece kullanımında yetmiyor aküler bitiyor benim paneller 2*80 watt ,illa aynı amperdemi olması lazım akülerin sağlıklı çalışması için 95 amper taksam akü ömürlerimi azalır veya 102 amper taksam, aküler sulu akü bendekiler 100 amper bulup satın alıcam o zaman hani arkdaş tanıdık olduğu için 95 amperi uygun fiyata verecekti
    binbaşı
    binbaşı
    Anladım, akü kapasiteniz olması gerekenden daha düşükse panelin gün içinde max. şarj akımı verdiği amperin 10 katı fazlasını seçersiniz, en uygunu olarak, daha fazlasını da seçersiniz, 1/10'dan daha düşük olmamalı, örneğin 2*80 watt panel sckhottky+ reg. den sonra öeneğin 10 amper veriyorsa 100 amperi ve üzerini,150-200 A'yı bile seçersiniz,sorun olmaz, ama 72-90 amper düşük kalır, örneğin.
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri