binbaşı

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Hocam meraba geçmiş konularda yaardımcı olmuşdunuz bana benim solar sistemde 2 adet 100 amper aküm var büyütmek istiyorum bi tanıdıktada akü var ikinciel varta 95 amper akü bunu sisteme dahil etsem sistem çalışırmı verimli veya 102ah veyada 105 ah taksam çalışırmı sistem.
    binbaşı
    binbaşı
    Çok büyük kapasiteli akü daha (100A yerine 200A gibi) uygun olur. Yani karışık bağlamada bu sistem çalışır, uzun vadede paralel bağlı kalanlar için bu durumu çok iyi olmaz. Sadece aküyü değil sistemdeki panel kapasitesini, reg.ün amperinin elverdiği ölçüde büyütmelisiniz. (Aküye 1/10'u panelden max. A olarak girecek şekliyle.) Aksi halde sadece akü kapasitesi artar, elektrik watt gücü değişmez.
    S.A. Çamaşır makinemin kömürleri bitmişti yenileri ile değiştirdim kokulu ve sesli çalışmaya başladı. Kollektör yanıkmış değiştirdiler şimdi yine yanık kokulu ve çıtır çıtır sesli çalışıyor yeni motor mu alsam makineyi mi değiştirsem ya da tamir yolu var mıdır acaba? Teşekkürler.
    binbaşı
    binbaşı
    Yeni motor almak bence daha iyidir, belli ki eski motor bir düzen tutmamış ve de tutmayacak. En mantıklısı bu, her halükarda bu makineden daha ucuz olacaktır, yani çamaşır makinesi yıkama/kurutma/sıkma motoru. Kolay gelsin. Saygılar.
    iyi aksamlar hocam bi konu icin rahatsiz ettim sizi bilginiz vardir diye evimize yakin baz istasyonu var ölcüm yaptirdik fakat sonuc tam olarak ne anlamadim 0.25 cikti microsievert sanirim degeri ama terim olarak emin degilim bilginiz varsa bilgilendirr misiniz arastiriyorum fakat birsey bulamadim daha dogrusu anlayamdim
    Sayın hocam soyle bır soru sordum yanıt alamadım sızın yorumunuzu alabılırmıyım.2 katlı yatakhane var.Toplam guc tek kat 30 kwt.dısardan alt kat panoya 5x35 TTR kablo panoda 3x125 tmş,2adet 3x63 Votomat,1 adet 3x63 kak.yukarı kat,1 adet 3x63Votomat ve 1adet 3x63kak.Ana panodan gelen notr once kak notrune sonrada alıcılaramı dagıtılır hocam pano dızaynı dogrumu sızce tesekkur ederım.
    binbaşı
    binbaşı
    Önce fazı esas alıp otomatlardan ve K.K.K.R.sinden mutlaka bu ucu geçirmeniz gerekli,otomatlardan nötr’ü değil faz ucunu geçirmeniz gerekli,K.K.R.sinin sadece faz-toprak kaçağında değil,nötr-toprak kaçağında da hemen atabilmesi toprağa göre kaçakla dengesinin kaçak dışında normalde bozulmaması gerekiyor.
    Murat1978
    Murat1978
    Panoya 3 faz 1 nötr 1 toprak dışardan gelıyor.3x63A otomata giyorum,çıktıdan alıp 3x63A kaçak akım a giriyorum,aynı zamanda nötr ü de kak a giriyorum,kak faz çıkışlarını monafazelere RST dagıtıyorum ve nötr kak çıkışından alıp nötr barasına giriyorum.Bu sekılde degılmı hocam yapmam gereken.Saygılar.
    Selamlar hocam. Elimde ekranı kopmuş bi laptop var. Monitöre bağlayıp açmaya çalıştım. Güç tuşuna bastığımda yaklaşık 1 dakika kadar çalışıp kapanıyor. Ne yapmam lazım. Yardım eder misiniz.
    binbaşı
    binbaşı
    A.selam.Ekrana görüntü gelme durumu kendiliğinden (daha önceki yapılan ekran çıkış ayarlarıyla) olamıyorsa bu harici ekrandan önce mutlaka orijinal ekranını tamir ettirip yenilemek zorundasınız.İşlemci fanının dönüp dönmediğine,buna giden geçme fişin yerinden çıkıp çıkmadığına da dikkat edin.Kırılan ekrana giden kablo demetlerini anakarttan tam söküp ayırmanız da gerekiyor.Kolay gelsin.
    binbaşı
    binbaşı
    3 adet sigortadan 2 tanesini sigorta yuvasından çekip çıkararak bir ovometreyle omaj kısmında uçlarını ölçün,0 ohm göstermiyorsa atmıştır,3. ve lehimli sigortayı da lehim yerinden havyayla alıp ayni ölçme işlemini ona da uygulayın. Tam 0 ohm 'u göstermiyorsa atmış olup 3ünden hangileri tam olarak bunu göstermiyorsa yenisiyle değiştirilmesi gerekir.
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular