usb sorunu

seydi53

Üye
arkadaşlar kolay gelsin win step 7 programı ile cpu 226 yi bir türlü haberleştiremiyorum.

usb pc/ppi kablo kullanmaktayım. win step versiyonundan olabilirmi (v3.2) yada bilgisayarımın comport larıyla oynamam mı gerekecek

yardımlarınızı bekliyorum. Kolay gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bunu bir dene COM port ayarlarıyla ilgili ise sorun çözülecektir.

Birçok programcının COM port ayarlarıyla ilgili anıları olmuştur, PLC ye baglantı COM unu başka bir program mesgul eder ve o programı COM dan uzaklaştırmadıkça PLC ye baglanamassınız. İşte bu gibi durumlarda Com u boşaltmak ve değiştirmek için küçük ve yararlı bir prg. Kullanım anlatımı pdf dosyası içinde!

Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• SetCOM.rar
    123.8 KB · Görüntüleme: 0
ewet versiyon değiştir sorun çözülecektir.Ama sende biliyorsun ki haberleşmeyi sağlasan bile işin bitmeyecektir.

Kardeş bilgisayarında RS232 kablosu varmı? yada yoksa çevirici kullanarak usb yemi çevirerek bağladın..Bunları yazarsan belki yardım edebilirim..

selam,
bende asus marka vista yüklü notebook var.usb-rs 232 cevirici ile com port ayarlarını yaptıktan sonra plc'ye bağlanmak istiyorum ama bır turlu basaramadım.yardımlarınız için simdiden tesekkurler.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri