Laptop Sökmek

sbrylmz

Üye
Arkadaşlar Mrb
LG LE50 Express marka Laptop um var Ben bunun içini açıp sökmem gerekiyor eğer biliyorsanız bana detaylı bir şekilde anlatabilirmsinz

Garantisi eğer bitmediyse size tavsiyem kesinlikle açmayın.Ama garantisi bitti ise açmak o kadar kolay değil tornavida takımınızın uyması gerekiyor.Ayrı yeten açarken tuş takımının dağılmaması dikkat etmeniz gerekiyor.laptoplar entegre devreler den ve bilgisayar ile yapıldığı için içerisinde hata arıza bulmak çok zor bulsanız bile yapmanız oldukça zordur .İçindeki lehimler sökmek vs vs ama açma nedenininzi söylerseniz belki başka bir yorum yapabiliriz.kolay gelsin

sn:sbrylmz

sngörkem'inde dediği gibi garantisi varsa ellemeyin eğer illaki sökmeniz gerekiyorsa tuş takımının üst kısmında yani F1------F10 tuşlarının oldugu kısımda klavyeyi tutan tırnaklar vardır.onları içeriye bastırıp tus takımını kaldırabilirsiniz tuş takımının altındada sökmeniz gereken vidaları göreceksiniz.Daha anlaşılır olması için üşenmeden söküp resimlerini ekledim.

Umarım faydası olur.Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız pm yoluyla yada profilimdeki msn adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Unutmadan birşey daha eklemek isterim tabiki bu bir öneri olacaktır.Vidaları açtıktan sonra laptopun ust ve alt kapak birbirine tırnaklıdır kapağı kanırtmak için tornavida kullanmak yerine kredikartı kullan.Kapakların birleşme kanalından kredi kartını taktır ve kapak kanalı boyunca bastırarak cek bu şekilde hem kapaklarda tornavida izi olmaz hem tırnakları kırma riskin ortadan kalkar.

5xpdtv.jpg

1zg6tee.jpg

dey92v.jpg

Saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burçin Hocam çok saolun dediklerinizi uygulamaya çalışacağım.Aslıda be n klavyeyi ve alttaki vidalrı söktüm fakat alt ve üzt kapağı birbirinden ayıramadım.Sökmemin nedeni ise adaptör fişindeki temassızlık içerde adaptör fişine giren erkek kısım oynuyor bir temazsızlık var onun için açmayı düşünüyorum yardımlarınız için teşekkürler...

Sn. Burçin Bey bu resimlediğiniz sökme işlemi her laptop için geçerlimidir...
Yardımlarınız için Teşekkürler...

Sn.Sir_Choma

Laptopun kapak vidalarını başka bir yere gizleme şansları olmadığından çoğu pc firması bu yöntemi kullanmaktadır.

valla selmancım sana yardımcı olmak isterdim ama maalesef lettoplar hakkında bir bilgiye sahip değilim.öpt
üm seni

Çok teşşekkür ederim burçin bey...

herkese merhabalar arkadaşlar....

ben çok sayıda laptopu söktüm topladım... matık olarak tek ortak birşey var oda klavyenin sökümü. arkadaşımın kredi kartı fikrine sonuna kadar katılıyorum... fakat her marka da ayrı ayrı yerlerde şanslı isek tek tipte şansız isek bir kaç tipte vida kullanılır... en öncelikli tavsiyem hangi vidanın nerden çıktığını bir yerlere kaydedin... arkadaşın bahsettiği şarj aleti iç mili oynaması 4-5 kere başıma geldi... şıkıştırmak ezmek işe yaramıyor. kısa bir kablonun bir ucunu mile diğer ucunu anakarta lehimlemek sureti ile sorunu çözdük... mil punto benzeri ezme işlemi ile takıldığı için tekrar eski haline dönmüyor... bir parça kablo ekleyin tekrar sökmek zorunda kalmazsınız....

kolay gelsin....

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri