LPG Lİ ARAÇ TÜV MUAYENESİ

İşçi Mühendis

Profesyonel Üye
Arkadaşlar internetde tam bir şehir efsanesine dönen TÜV LPG li araçları nasıl muayene ediyor konusunda bugün okuya üfleye muayeneden geçerek bilgi sahibi oldum . İnternetde yapdığım araştırmalarda üzerindeki tarih ibaresi iki rakamlı olan tüplerin muayeneden geçemediği konusunda bir şehir efsanesi olduğunu öğrendim ; bu konuda muayeneden önce ilk önce makina mühendisleri odasına gittim bu konuda bilgi almak için ; öyle bir şartın olmadığını fakat tüp sehpamın eski sistem olduğunu söyledi ; yenisi artık her nasılsa ; sen bir muayeneye git olmazsa yaptırırsın dedi . Neyse TÜV ün darphanesine pardon muayene istasyonuna ulaşıp kapının önünde gariban gariban muayene için bekleyen türk halkıyla bolca çay ve iktidar eleştirisinden sonra muayene için içeri alındık ; muayeneci arkadaş sağolsun elinde bir dedektör cihazı önden ölçüm arkadan ölçüm ; alttan ölçüm tamam kaçak yok ; tüpün üstündeki yazılara baktı ; onda da sıkıntı yok ; oh tamam kurtuldum dedim ; yangın tüpünün üstünde tarih niye yok dedi :confused: dedim şimdi hapı yuttuk ; neyse hafif kusur yazıyorum dedi ; farlarımızda biraz çarpıkmış ; ordanda bir kaç hafif kusur ; neyse sağ selamet atlattık bu işi.............

hadi geçmiş olsun bende temuz ayında gidecem bakalım nasıl olacak önceden önce makina mühendisleri odasından rapor istıyorlardı şimdi istemiyorlarmı bir sorumda var ekzoz ölçümü tüv yapılıyormu yoksa dışardamı yaptırayım sağol

ercanbilgin41 kardeşim
gezici araçlara yaptıracak san (benim gibi ilçede oturuyorsan) dışarıda yaptırmanı tavsiye ederim. Yoksa merkezlerde kendiler egsoz muayenesini yapıyorlar.

hadi geçmiş olsun bende temuz ayında gidecem bakalım nasıl olacak önceden önce makina mühendisleri odasından rapor istıyorlardı şimdi istemiyorlarmı bir sorumda var ekzoz ölçümü tüv yapılıyormu yoksa dışardamı yaptırayım sağol
Egzoz muayenesini TÜV yapıyor ama sıkıntı olursa ordan tekrar sanayi ye gitmen gerekebilir ; o yüzden dışarda anlaşmalı bir yere yaptır . Önceden CNG ruhsatın varsa ve tüpünün 10 yılı dolmamışsa ; gaz kaçağında yoksa direk muayeneye gidebilirsin.

sağolun arkadaşlar kocaeli/gebzedeyim tüpü 2 yıl önce taktırdım ruhsata işli bakalım gerekli kontrolu gazcıda yaptırdım..

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri