baraj kapağı pislik temizleme ünitesi

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar baraj radyal kapaklarının önündeki ızgarada biriken pislikleri temizlemek için makine üreteceğiz ben makineyi anlatırsam acaba otomasyona çevirebilecek veye elinde hazırda projesi olan varsa sevinirim

1 ad motor 15 kw
ünite üzerinde 1 ad bypas veya sıfırlama bobini (selenoid valf)
makinede 3 silindir bobin var 2 taraflı bobin 3x2=6 valf hidrolik kol aşağı yukarı için
her hidrolik kol üzerinde alt ve üst limit swici
pt100 ısı kontrol emko 4420
ısıtıcı 2 kw
yağ seviye
faz koruma rolesi
acil stop

aynı zaman pano kapağı üzerinde acil stop butonu motor star stop 1 ci kol için ileri geri stop 2 ci kol için ileri geri stop 3 cü kol için ileri geri stop ve ayrıca bu sistem 5 mt mesafedende boyuna asılan joistik ile kumanda da edilebilecek

motora start verdiğimizde yağ basıncı artacak ileri butona basınca ana sıfırlama bobini açarak yağ geçişine valf ise aynı anda hidrolik kolu hareket ettirecek. üst limite geldiğinde siwice dayanıp stop edecek bu aynı zamanda aşağı hareket içinde geçerli sistemin mantığını biraz anladım

emniyet sistemini seri dolaştırarak acil stop butonuna kadar getirdim
yıldız üçgen güç devresi tamam yaptım
sinyalizasyon yaptım

ancak siwiç ve ileri geri yöndeki otomasyonu mühürlemeyi ve joistiğe aktarmada roleler üzerinde takıldım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
BELKİ doğru belki yalnış anladım analdığım kadarını yazıyorum.... bir motor veya hareketli bir şey var bu belirli bir pozisyona gidecek işi bitince tekrar gelecek kısa öz bir şekilde yazmaya çalıştım.... butona bastım ilgili kapak veya cisim haraket ediyor gidiyor pozisyonuna daha sonra o pozisyona geldiği zaman durucak veya geri gelicek belirli önceden belirlenmiş pozisyonlara hareket eden görev... [email protected] e-posta adresim oraya veya buraya yazarsanız sonucu

sayın dursun yaman doğru anlamışsınız yalnız hareketli piston istenilen mesafeye kadar gidince swich e geldiğinde duracak tekrar geri gitmeyecek ben istediğim zaman geri butonu ile geri alacağım

1 motor start
1 motor stop
1 stop butonu
1 ileri butonu
1 geri butonu
1 üst limit swici
1 alt limit swici
1 ana yağ valfi (sıfırlama bobini veya bypass)
1 ileri valf (hidroliği ileri götürecek selenoid vana)
1 geri valf (hidroliği geri getirecek selenoid vana)

bu elementleri otomasyona dökünüz lütfen bu sistemi otomasyon döktükten sonra aynı sistemi 3 hidroliğe kopyala yapıştır yapacağım daha sonra güç devresini oluşturup emniyet sistemini seri olarak ana start rolesine bağlayabilirim

arkadaşlar sistem hazır çözdüm similisyonda denedim proje oluşturup çıktı alacam eklemek isteyen olursa sevinirim konu hakkında bilgi isteyenlerede bilgi verebilirim teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri