DC motorun zaman aralıklı devir değişimi

freedom33

Üye
Arkadaşlar elimde 12v 100 d/d bir motor ve hız kontrol devresi var,ben bu motora start verdiğimde ilk 10sn 30devir,sonraki 10 sn de 60 devir ve en son 10 sn de ise 100 devire çıkartmak istiyorum(toplam 30 sn çalışacak bu süreyi ben ayarlarım.)Bunu en basit yolla nasıl yaparım?zaman rölesi kullansam önereceğiniz bir marka model var mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar elimde 12v 100 d/d bir motor ve hız kontrol devresi var,ben bu motora start verdiğimde ilk 10sn 30devir,sonraki 10 sn de 60 devir ve en son 10 sn de ise 100 devire çıkartmak istiyorum(toplam 30 sn çalışacak bu süreyi ben ayarlarım.)Bunu en basit yolla nasıl yaparım?zaman rölesi kullansam önereceğiniz bir marka model var mı?

merhaba.
bu işi bir elektronik kart yardımı ile yapabiliriz... oldukça güzel olur...yalnız ordaki 30 devir olayını çözmek lazım motorun gücü ne kaç volt verdıgımız zaman 30devır ıle donuyor. buna göre bir tasarım yapabılırız...

lm338 k ile voltaj ayarlı bir devre yaptım 5k pot bağlı,pot kısa devre iken motor duruyor,1.5 k da 30 devir(4v civarı),3k da 60 devir(8v civarı) 5 kohm da ise max. yani 100 devire(12 v civarı) ulaşıyor.

tmm bu işi otomatımken yapan bir karta ıhtıyarcın var o zaman.

yok mu yardımcı olacak bir arkadaş..Plc kullanmak istemiyorum.

pic 16f84a ile cok basit ve maliyeti 10liraya gecmez pwm komutuyla dc darbe sayilarinda yapacagin ayarlama ve zaman araliklarindaki genislikleri (1sn=1000ms yani 1sn yede 1000 ayri zaman araligi var)kendin ayarlayabilirsin. Eger acil degilse ve pic programlamayi ogrenmeyi dusunursen picbasic program dilini ogren ileride bu tur islerine cok yarar. Kaynak olarak etepic forum sitesinde ete hocadan yardimda alabilirsin.

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri