Termostata kontaktör bağlantısı yardımı

fthkb

Üye
Merhaba elimde resimdeki şemada gözüken termostat'dan var. Ben bu termostati kuluçka makinasında değilde ortam ısıtma nemlendirmesinde kullanıcam ama ısıtıcı ve nemlendirici yakşalık 2000 watt olduğu için kontaktör bağlamam lazım ,kontaktör bilgim hiç yok bana yardımcı olabilirmisiniz;
Bşemaya ısıtıcı ve nemlendirici kontaktörünü nasil bağlamam lazım hangi uçlarina kontaktörün ve kaç amperlik kontaktör lazım.

Ekli dosyalar

• cache_500_1__i_3384531_IGU.jpg
    cache_500_1__i_3384531_IGU.jpg
    31.5 KB · Görüntüleme: 227
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım bağlıyacağın rezistans 220v mu 380mi ona göre bağlantıyı anlatıyım.

Ekran Alıntısı.jpg Kontaktörler enaz 3kw seçsen iyi olur.1 VE 11 nolu çıkışlar senin ekostar cihazının çıkışlarından alacan ve kontaktörü çektirecen kontaktörün kontaklarındanda ısıtıcı ve nemlendiriciyi enerjileyeceksin.
Merhaba elimde resimdeki şemada gözüken termostat'dan var. Ben bu termostati kuluçka makinasında değilde ortam ısıtma nemlendirmesinde kullanıcam ama ısıtıcı ve nemlendirici yakşalık 2000 watt olduğu için kontaktör bağlamam lazım ,kontaktör bilgim hiç yok bana yardımcı olabilirmisiniz;
Bşemaya ısıtıcı ve nemlendirici kontaktörünü nasil bağlamam lazım hangi uçlarina kontaktörün ve kaç amperlik kontaktör lazım.

Merhaba arkadaşlar,

Kaçak akım rölelelerinin açma sırası ile ilgili bir sorum olacak
Ana panoda 63 A 300 mA yangın koruma rölesi sonrasındaki mağaza elektrik panosunda 40 A 300 mA yangın koruma rölesi ve linye gruplarının başındada 20 A 30 mA insan koruma röleleri bulunuyor. mağazada oluşabilecek 300 mA lik bir kaçakta yani yangın gibi bir durumda önce mağazadaki 40 A 300 mA lik yangın koruma rölesi mi atar yoksa ana pano odasındaki 63 A 300 mA lik yangın koruma rölesi mi atar. Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Merhaba arkadaşlar,

Kaçak akım rölelelerinin açma sırası ile ilgili bir sorum olacak
Ana panoda 63 A 300 mA yangın koruma rölesi sonrasındaki mağaza elektrik panosunda 40 A 300 mA yangın koruma rölesi ve linye gruplarının başındada 20 A 30 mA insan koruma röleleri bulunuyor. mağazada oluşabilecek 300 mA lik bir kaçakta yani yangın gibi bir durumda önce mağazadaki 40 A 300 mA lik yangın koruma rölesi mi atar yoksa ana pano odasındaki 63 A 300 mA lik yangın koruma rölesi mi atar. Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Alıcıya en yakın olanı atar bence

mağazadaki kaçak akım açması gerekli diye düşünüyorum sebebi ise faz nötr arasındaki akım dengezisliğini ilk hissedecek olan o olur.

Devredeki ISITICI yerine ısıtıcı kontaktörü (bobin uçları), NEMLENDİRİCİ yerine de Nemlendirici kontaktörü (bobin uçları) bağlanacak, Her iki cihazın devresine koruma sigortası konulacak. Nemlendiricinin çektiği akım düşükse kontaktörsüz direkt bağlanabilir. (orijinal şemadaki gibi)

ısıtıcı4.jpg

Son düzenleme:
yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim ,bu arada rezinstans 220 volt olucak bunun için 3kwlık kontaktörmü almam lazım ?

3tf40 tam sinirda olur sen 3tf42 al siemens

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri