Ters Zaman Rölesi Çalışma Prensibi Nedir

kayra2011

Üye
ters zaman rölesi çalışma prensibi nedir acil cevap...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ters zaman rölesi, çeşitli baglantı şekıllerıne göre; enerjı veya kumanda kesildikden sonra kontak değiştiren zaman rölesidir.

Ters zaman rolesi diye birsey duymadim.

Ama yorum yapacak olursak en yogun kullanilan cekmede gecikmeli zaman rolesinin tersi olan birakmada (dusmede) gecikmeli zaman rolesi olsa gerek.

Bu da sistemi start sinyali kesildikten sonra ayarlanan sure kadar daha calistirmaya devam eder.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

şu zamana kadar düşmede gecikmeli zaman rölesini ters zaman rölesi olarak biliyomuşum şakamıdır nedir....
ters zaman rölesi bobin enerjisi kesildikten ayarlanan süre sonunda kontak değiştiren röle olarak tanımlanıyor.(tanımda , bobin enerjisi kesilidiğinde diyor bu nasıl olur.)
ya bu röle çift beslemeli yada bunun içinde çok iyi bir batarya var.
belkide fiziksel olarak olarak böyle bişey görmediğim için saçmalıyorum:))

Telemecanık veya bazı markalarda, mekanık calısan, kontaktör üzerıne monte edılen körüklü tabir edılen zaman rölelerı var.Kontaktör bırakdından veya cekdıkden sonra konum değiştirir. Eskıden Sıemens de de mekanık zaman rölelerı vardı. Enerjisi kesıldıkdan tanburun eskı yewrıne gelmesı süre sonunda kontak değiştirirdı.

Şimdi elektronık olanları var. Ya elektrık kesılınce yada ayrı bır kumanda kontagı bırakınca konum değiştirir.

Düz zaman rölesi enerji verilince ayarlanan zaman sonrası çalışır kontaklar konum değiştirir.
Ters zaman rölesi enerji verilince çalışır .kontaklar konum değiştirir enerji kesilince ayarlanan zaman kadar sonra tekrar kontaklar konum değiştirir. enerjisiz duruma gelir.

anlaşılan uzun zamanlı olarak kullanamıyoruz.anladım çok teşşekürler bunca zaman sonra bir yanlışımı düzeltmiş oldum

Enerji ile degil de start sinyali ile calisan modlarda istedigin kadar uzun zamanlarda kullanabilirsin.

NexusHD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Arkadaşlar 450kw motor yıldız üçgen devresi yıldız kontaktör devamlı yidiz kontaktör çekip bırakıyor acaba sorun ne olabilir manuel sistem normal ama

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Lütfen acil cevap

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri