zaman röleli lamba tesisatı işin içinden çıkamadım

nizi06

Üye
s.a herkese hayırlı geceler benim şöyle bir sorunum var. 1 ambar düşünün 5 adet lamba olcak ambar kapısına sensör koyacam sensöre görününce 5 adet lamba yanacak lamba yandığı zaman zaman rölesi devreye girecek ortalama 30 dakika yandıktan sonra sönüp resetlenecek lambalar 220 v olcak bunun için 3tf 40 kontaktör kullancam projenin kumanda şemasını çıkaramadım.yardımcı olursan çok sevinirim lütfenn.
bu arada sistemde 2 adet kontaktör 1 adet zaman rölesi 1 adette 220v röle kullanmayı düşünüyorum daha farklı bi önerisi olan varmı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
iki tane zaman rolesi kullan.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Selam merhaba almanyadan yaziyorum turkcem cok iyi degil.bitane 220volt hat cek linye yani sonra bitane bewegungsmelder al ilk olarak ona gris yap oradan cikis yap butun lambalara paralel hepsi bukadar.Not:bewegungsmelder google yaz resmine bak turkcesini bilmiyorum eger onu kullanirsan roleye ihtiyacin yok ustunde minut var istedigin kadar cevirirsin 10dk20fk... Gibi ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1388279002.192403.jpgImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1388279013.638016.jpg

deneme.jpg

Böyle bir devre işini görürmü ?

Ekli dosyalar

• deneme.jpg
    deneme.jpg
    38.2 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
arkadaşlar ilginiz için tşk ederim ama daha açık daha anlaşılır bir kumanda devresi çizebilen arkadaş yardımcı olabilirmi. güç devresini ben çizdim ihtiyacım olan kumanda devresi çizip çalışma mantığını anlatacak olan arkadaş varsa açık söleyim iş kariyerimi etkiliyecek ve hayır duamı alacak arkadaşlar

yardımcı olacak yokmu arkadaşlar.zaman daralıyoo

- - - Updated - - -

lütfen benim için çok önemli

Selam merhaba almanyadan yaziyorum turkcem cok iyi degil.bitane 220volt hat cek linye yani sonra bitane bewegungsmelder al ilk olarak ona gris yap oradan cikis yap butun lambalara paralel hepsi bukadar.Not:bewegungsmelder google yaz resmine bak turkcesini bilmiyorum eger onu kullanirsan roleye ihtiyacin yok ustunde minut var istedigin kadar cevirirsin 10dk20fk... Gibi Ekli dosyayı görüntüle 14736Ekli dosyayı görüntüle 14737

Adam ta Almanyadan cevabı vermiş, sen daha açık olsun diyorsun en basiti bu "hareket sensörü" üzerinde zaman ayarı var, kutudan şeması çıkıyor, öğrenci ise bunu belirt ne zamanı daralması? bu şemayı bile anlamıyorsan vazgeç elektriğe yabancıysan kendimi sakatlarsın zaten bizden yardım isteme!

Yazdim ya sana gormedin mi

Adam ta Almanyadan cevabı vermiş, sen daha açık olsun diyorsun en basiti bu "hareket sensörü" üzerinde zaman ayarı var, kutudan şeması çıkıyor, öğrenci ise bunu belirt ne zamanı daralması? bu şemayı bile anlamıyorsan vazgeç elektriğe yabancıysan kendimi sakatlarsın zaten bizden yardım isteme!

benden basit olsun demiyolar elde olan malzemelerle yapmamı istiyorlar.sadece kumanda devresi için yardım istedim. bu sektörde yeniyim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri