Alev kontrol etmek.

eagen_91

Üye
Merhabalar...

Ben yapmak istediğim projeyi anlatayım sizler kullanabilceğim malzeme konusunda yardımcı olunuz. Evde kullanılan ocakların bazıları emniyetlidir alev söndüğünde gaz kesilir. Orada ısıyı algılayan termokupl vardır. Benim projem ev ocağı değil fabrikada yakma sistemi yapıyoruz brülörcü arkadaslar bilir lga52 beyin kullanıyoruz yıllardır ama hep bir sorun canımız yandı, burada ilk pilot yanışında alevin yandığını ısı yoluyla hissedecek bir malzeme lazım ve alev söndüğünde ona göre değerler vericek ve beyin elektrodu gibi sağlam olmak zorunda derdimi anlatabilmişimdir inşallah yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben size alev sensörü tavsiye ederim zaten fabrikamızda bulunan brülör sistemlerinde de bu sensörlerden kullanıyoruz. sıcaklık algılama da bir yöntem tabii ki ama gerek termokupl gerekse pt100 lerin sıcaklık algılama zamanları alev sensörlerine göre çok daha fazla gecikmeli ve malum analog çıkış verdikleri için yanılma payları ve arıza yüzdeleri daha fazla. onun yerine dijital çıkış veren bu sensörler daha kesin çözüm sağlıyor. QRA2 koduyla internetten aratırsanız faydası olur diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri